Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany przy cmentarzu w Brzeziu już obowiązują. Sprawdź inne miejsca Raciborza

Facebook Twitter

Wszystkich Świętych dopiero w piątek (1.11.), w Raciborzu w jednej z dzielnic już obowiązują zmiany w organizacji ruchu. W Brzeziu na ulicy Strażackiej (w kierunku od ulicy Pogrzebieńskiej do ulicy Bitwy Olzańskiej) wprowadzony ruch jednokierunkowy, będzie obowiązywał do kolejnego poniedziałku (4.11.).

Wszystkich Świętych – zmiany w organizacji ruchu drogowego i dodatkowe autobusy

Zbliżają się dni, w których będziemy odwiedzać groby naszych bliskich, przyjaciół, osób dla nas ważnych. Ze względu na wzmożony ruch w okolicach cmentarzy i z uwagi na bezpieczeństwo zmieni się organizacja ruchu w tych rejonach w okresie około świątecznym. Tradycyjnie Przedsiębiorstwo Komunalne w dniu Wszystkich Świętych uruchomi też dodatkowe linie autobusowe.

Zmiany w organizacji ruchu

W okresie od 28 października do 4 listopada 2019 roku, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie Raciborza wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu.

Cmentarz Jeruzalem

1 listopada 2019 roku odcinek ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską zostanie wyłączony z ruchu. Prawo do przejazdu będą miały jedynie: autobusy zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdy, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

Parkowanie samochody można na miejscach utwardzonych na parkingu Jeruzalem I przy ul. Jana Pawła II (plac naprzeciwko kościoła Matki Bożej)

Brzezie

Od 28 października do 4 listopada 2019 roku na ulicy Strażackiej (w kierunku od ulicy Pogrzebieńskiej do ulicy Bitwy Olzańskiej) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Markowice

Od 1 listopada do 2 listopada 2019 roku na drodze dojazdowej do cmentarza w dzielnicy Markowice od ulicy Gliwickiej do Ulicy Jordana zostanie wprowadzony zakaz ruchu w obu kierunkach.

Autobusy – specjalne linie

1 listopada 2019r. we “Wszystkich Świętych” – autobusy komunikacji miejskiej kursują jak w dni świąteczne.

Uwaga:

W związku z wprowadzeniem na ul. Ocickiej ruchu jednokierunkowego, autobusy linii Nr 11 i 13 w kierunku Ocic kursują tylko do przystanku Starowiejska Pętla.

Dodatkowo przedsiębiorstwo uruchamia następujące linie:

– Nr J, relacji Opawska Parking Lidl – Plac Konstytucji 3 Maja – Cmentarz Jeruzalem – Opawska Parking Lidl początek kursowania godz. 8:00, zakończenie 20:05, częstotliwość kursowania co 15 minut,

– Nr A, według rozkładu jak w dni robocze, początek kursowania godz. 10:50, zakończenie 18:05, częstotliwość kursowania co godzinę,

– Nr B, według rozkładu jak w dni robocze, początek kursowania godz. 11:40, zakończenie 18:35, częstotliwość kursowania co godzinę.

W dniu 31 października (czwartek) – komunikacja miejska kursuje jak w dni robocze.

W dniu 2 listopada “Zaduszki” (sobota) – komunikacja miejska kursuje jak w sobotę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj