Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany w cieszyńskiej komendzie policji. Mamy szczegóły

Facebook Twitter

Jest nowy Naczelnik Wydziału Prewencji oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie. Wczoraj (9.05.) w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie odbyła się uroczystość, związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w garnizonie cieszyńskim.

fot.cieszyn.policja.gov.pl

Do pełnienia obowiązków na stanowisku Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie szef cieszyńskich policjantów, inspektor Jacek Stelmach, powołał podkomisarza Ireneusza Kopca, dotychczasowego Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie. Zastąpi on dotychczasowego naczelnika wydziału podinspektora Marka Nowoka, który awansował na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pszczynie. Z kolei na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie powołany został do pełnienia obowiązków podkomisarz Łukasz Kwik, specjalista Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi.

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie podkom. Ireneusz Kopiec

Nowy szef cieszyńskiego wydziału prewencji służbę rozpoczynał w 1997 roku jako policjant prewencji cieszyńskiego garnizonu, z którą był związany aż do 2017 roku. W swojej karierze zdobywał wiedzę z zakresu prewencji na stanowiskach służby konwojowej, patrolowo-interwencyjnej oraz jako dzielnicowy. W 2011 roku awansował na stanowisko kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. To specjalista w zakresie prewencji- w cieszyńskiej komendzie przez wiele lat odpowiedzialny był za prawidłową organizację służby oraz zabezpieczenie imprez masowych, w tym choćby za współorganizację zabezpieczenia konkursów skoków narciarskich w Wiśle Malince czy też Święta Trzech Braci w Cieszynie. Służbę prewencyjną „zna od podszewki”. W 2017 roku został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie, gdzie był odpowiedzialny za pion prewencji. Długa droga do objęcia obecnego stanowiska pozwoliła mu poznać charakterystykę tej służby z każdej strony. Ukończył szkolenie specjalistyczne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie podkom. Łukasz Kwik

Na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie podkomisarza Ireneusza Kopca zastąpi podkomisarz Łukasz Kwik. Zaczynał on służbę w 2005 roku, kiedy to był policjantem najpierw warszawskich,a później bielskich Oddziałów Prewencji Policji. Następnie zdobywał doświadczenie jako policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Komisariacie Policji w Zebrzydowicach oraz cieszyńskiej prewencji. W 2012 roku został awansowany na stanowisko detektywa Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Po pięciu latach, dzięki zaangażowaniu w służbę, awansował na stanowisko specjalisty tego wydziału. Podkomisarz Łukasz Kwik jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj