Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zmiany w drużynie piłkarek nożnych TS ROW Rybnik

Facebook Twitter

W zespole, który awansował do pierwszej ligi, a zimą zdobył Mistrzostwo Polski w futsalu, nie zagrają trzy podstawowe zawodniczki. Z drużyną pożegnały się trzy piłkarki stanowiące o sile zespołu. To najbardziej doświadczona i najskuteczniejsza, jego liderka Agata Sobkowicz, także kapitan Magdalena Łuczak i młoda, 16-letnia nadzieja piłki nożnej kobiet, Anna Konkol.

Cała trójka zasili skład beniaminka ekstraklasy, GKS-u Katowice. TS ROW już poszukuje piłkarek, które mogłyby zastąpić je w drużynie. Zmiana nastąpiła także w sztabie szkoleniowym. Kontraktu z klubem nie przedłużył dotychczasowy trener, pod wodzą którego zespół zdobył Mistrzostwo Polski w futsalu i wywalczył awans najpierw z trzeciej do drugiej, a później z drugiej do pierwszej ligi, Remigiusz Danel.

Wiadomo, że zastąpi go Łukasz Wojtala. To 28-letni szkoleniowiec, który przez ostatnie dwa lata pracował w zespole wicemistrza Polski, Czarnych Sosnowiec. Jest najmłodszym na Śląsku trenerem z uprawieniami UEFA A. Jego asystentem będzie Roland Kachel.

Przygotowania do nowego sezonu zespół rozpocznie 16 lipca. Miesiąc później meczem z Wandą Kraków, TS ROW zainauguruje rozgrywki pierwszej ligi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj