Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany w komunikacji w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Zgodnie z zapowiedziami Wodzisław zmienia połączenia autobusowe w mieście. Wspólna komunikacja organizowana wraz z powiatem nie sprawdziła się, umowa została skrócona i będzie obowiązywała do czerwca ale już teraz zmieni się część połączeń.

Zmiany wejdą w życie już w najbliższy poniedziałek (04.03.). Urzędnicy wsłuchali się w głosy mieszkańców, którzy od początku krytykowali nowy rozkład jazdy i wzięli pod uwagę ich sugestie. Najbardziej ucieszą się osoby, które miały problem z dostaniem się z dzielnicy Wilchwy do centrum miasta i odwrotnie.

Na linii A wprowadzony zostanie dodatkowy kurs z Dworca Autobusowego do przystanku Wilchwy Osiedle, przez ulicę Kopernika. Umożliwi to uczniom dotarcie na godzinę 8:00 na zajęcia w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych oraz Szkołach Podstawowych numer 8 i 9. Co ważne, na tej trasie uruchomiony zostanie również kurs powrotny po godzinie 14:00.

Zmiany obejmą także wszystkie pozostałe linie. Na liniach B i D powróci rozkład sprzed 27 stycznia. Linie C1 i C2 zmienią trasę przejazdu. Zamiast pętli przez ulicę Głożyńską autobus w każdym kursie dojeżdżać będzie do Pszowa. Wprowadzono też korekty na linii E.

Przypomnijmy taki rozkład zacznie obowiązywać w poniedziałek 4 marca. Wcześniej już, z początkiem tego tygodnia wprowadzono także zmiany w rozkładach linii powiatowych 37, 38 i 41. Po 24 czerwca komunikację miejską w Wodzisławiu organizował będzie już sam magistrat.

Bilety komunikacji powiatowej będą honorowane w autobusach komunikacji miejskiej. Pasażerowie chcący korzystać z linii powiatowych 37, 38 i 41 i komunikacji miejskiej, mają obowiązek dokonania zakupu biletu tylko na wyżej wymienione linie powiatowe. To jedyna możliwość przejazdów z jednym biletem w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj