Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zmiany w kościołach. Także od poniedziałku (20.04.)

Facebook Twitter

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej nadal obowiązuje, choć od poniedziałku (20.04.) wchodzą w życie zmienione przepisy. W kościele będzie mogła być 1 osoba na 15 m2. Dziś (19.04.) jeszcze to 5 osób w całym kościele.

W piątek (17.04.) opublikowano zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym.

  •  przywracamy w kościołach i kaplicach parafii archidiecezji katowickiej celebrowanie w niedziele i dni powszednie Mszy św. według stałego harmonogramu. Zaleca się, aby uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją mszy św., z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2;
  • w związku z tym, należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa) oraz dezynfekcji powierzchni przestrzeni kościoła. Troska o przestrzeganie wymienionych norm sanitarnych spoczywa na proboszczu / administratorze parafii.

fot. Archidiecezja Katowicka/ Abp Wiktor Skworc

Arcybiskup katowicki przypomina wiernym, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Wiktor Skowrc zachęca wiernych do korzystania z transmisji mszy w internecie, telewizji czy w radio, oraz do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj