Zmiany w kursowaniu autobusów w powiecie wodzisławskim
Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów w powiecie wodzisławskim zaczną obowiązywać 1 lutego. Na niektórych liniach kursów przybędzie, na niektórych ubędzie. Pojawią się też bezpłatne przejazdy. Wprowadzone zmiany w rozkładach PKS-u, to efekt pojawienia się pociągów na trasie Wodzisław Śl. - Chałupki.
Na trasach dwóch linii całkowicie przemodelowano rozkłady jazdy. Na linii nr 2 z Wodzisławia Śl. do Chałupek zachowane zostaną tylko połączenia szkolne, czyli dwie pary kursów: rano i powrotne po południu. Pozostałe autobusy będą kończyć kursy w Uchylsku. Trasa linii nr 3 przebiegać będzie z kolei z Wodzisławia Śl. do Odry przez Turzę Śląską ulicą Mszańską, Kościuszki i w Gorzycach drogą krajową nr 78. Skróci to czas przejazdu do stolicy powiatu mieszkańcom Odry.
Ponadto autobusy na tej linii będą kończyć jazdę w Wodzisławiu Śl. przy dworcu kolejowym i będą skoordynowane z pociągami w kierunku Rybnika i Katowic. Wprowadzono też bezpłatny przejazd pomiędzy dworcami autobusowym a kolejowym w Wodzisławiu Śl. Docelowo od lipca większość autobusów PKS będzie zaczynać i kończyć kursy na przystanku przy stacji kolejowej, a jeśli powstanie zapowiadane władze miasta centrum przesiadkowe – to właśnie na nim.
Zmieni się także sposób funkcjonowania powiatowej komunikacji w soboty. W weekend autobusy nie będą już docierać do Olzy (można będzie do niej dojechać pociągiem). Pozostaną jednak trzy linie łączące Wodzisław Śląski: z Jastrzębiem-Zdrój przez Czyżowice, Godów i Gołkowice (linia nr 6), z Bluszczowem przez Turzę Śląską i Gorzyce (linia nr 4), oraz z Raciborzem przez Syrynię i Lubomię (linia nr 1A).
Pojawi się także kilka nowych kursów, niektóre na specjalne życzenie pasażerów. Uruchomione zostaną m.in. dodatkowe autobusy łączące bezpośrednio Racibórz z Jastrzębiem-Zdrojem przez Lubomię, Wodzisław Śl., Skrzyszów i Godów (odjazd o 8.30, powrotny z Jastrzębia 10.40), autobus do Bluszczowa o 13.00 (powrót 13.30), a także dwa nowe połączenia Wodzisław Śl.– Jastrzębie-Zdrój przez Gorzyce (14.30) oraz Wodzisław Śl. – Godów (przez Krostoszowice, Skrzyszów, także o 14.30). Pojawi się też kurs relacji Bluszczów – Wodzisław Śl. o 7.30, umożliwiający dojazd dzieciom z Bluszczowa do gimnazjum w Rogowie, a także wieczorne kursy z Wodzisławia Śl. do Bluszczowa o 19.30, Raciborza o 19.50 oraz Odry przez Turzę o 20.10.