StartWiadomości

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej w Rydułtowach

Opiekę dla pełnoletnich chorych ma w tym czasie zapewniać obsada dyżurowa Podstawowej Opieki Zdrowotnej w wodzisławskim szpitalu:

Przewiduje się z dniem 1 lutego dwa dyżury lekarskie w dniach od poniedziałku do czwartku, to będzie dyżur lekarza dla dzieci w Rydułtowach oraz lekarza dla dorosłych w POZ w Wodzisławiu Śląskim. Od piątku do niedzieli oraz w dni ustawowo wolne od pracy planuje się cztery dyżury lekarskie. Dyżur lekarza dla dzieci oraz dyżur lekarza dla dorosłych w Rydułtowach oraz analogiczne rozwiązanie w POZ w Wodzisławiu Śląskim.

Zmiany były konieczne, bo brakuje lekarzy – nie ukrywa Sławomir Graboń, rzecznik prasowy szpitala w Wodzisławiu Śląskim:

Ta zmiana organizacyjna podyktowana jest trudnościami w pozyskaniu odpowiedniej liczby lekarzy, pomimo czynionych starań dyrekcji, polegających na ogłaszaniu naborów oraz konkursów na udzielnie świadczeń zdrowotnych dla potrzeb szpitala.

Kolejny konkurs na udzielanie świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej ogłoszony został we wtorek (08.01.). Gdyby dzięki temu udało się pozyskać większą liczbę lekarzy, wówczas nie dojdzie do planowanych zmian.

Zostaw komentarz