Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej w Rydułtowach

Facebook Twitter

W związku z brakiem lekarzy wodzisławski szpital decyduje się na cięcia w dyżurach w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej w szpitalu w Rydułtowach. Od 1 lutego, od poniedziałku do czwartku, nie będzie tam lekarza dla dorosłych, ale tylko dla dzieci.

Opiekę dla pełnoletnich chorych ma w tym czasie zapewniać obsada dyżurowa Podstawowej Opieki Zdrowotnej w wodzisławskim szpitalu:

Przewiduje się z dniem 1 lutego dwa dyżury lekarskie w dniach od poniedziałku do czwartku, to będzie dyżur lekarza dla dzieci w Rydułtowach oraz lekarza dla dorosłych w POZ w Wodzisławiu Śląskim. Od piątku do niedzieli oraz w dni ustawowo wolne od pracy planuje się cztery dyżury lekarskie. Dyżur lekarza dla dzieci oraz dyżur lekarza dla dorosłych w Rydułtowach oraz analogiczne rozwiązanie w POZ w Wodzisławiu Śląskim.

Zmiany były konieczne, bo brakuje lekarzy – nie ukrywa Sławomir Graboń, rzecznik prasowy szpitala w Wodzisławiu Śląskim:

Ta zmiana organizacyjna podyktowana jest trudnościami w pozyskaniu odpowiedniej liczby lekarzy, pomimo czynionych starań dyrekcji, polegających na ogłaszaniu naborów oraz konkursów na udzielnie świadczeń zdrowotnych dla potrzeb szpitala.

Kolejny konkurs na udzielanie świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej ogłoszony został we wtorek (08.01.). Gdyby dzięki temu udało się pozyskać większą liczbę lekarzy, wówczas nie dojdzie do planowanych zmian.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj