Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej w Rybniku

Facebook Twitter

Już od soboty (1.06.) w Rybniku zamiast jednej przychodni, będą trzy, w których mieszkańcy miasta będą mogli spotkać się z lekarzem, wtedy gdy ich lekarze rodzinni już nie dyżurują. Całe miasto podzielono na trzy obszary.

Nie my zmieniamy, to nadzorujące tam władze samorządowe pozwoliły na zmianę tego obszaru czyli podzieliła swój obszar na trzy obszary zapobiegawcze. Zwiększa się dostępność, w tym momencie w trzech poradniach pacjenci będą mogli skorzystać z ich usług medycznych. Czyli mniejsze natłoczenie pacjentów w jednym miejscu.

– mówi Radiu 90 Grzegorz Nowak, dyrektor Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzielnice podzielono na trzy grupy, część należy do przychodni Medicor przy ulicy Patriotów w Boguszowicach, część do Centrum Medycznego przy Byłych Więźniów Politycznych i część do ośrodka Nowiny przy Orzepowickiej. Grzegorz Nowak dodaje, że ten podział nie zmusza pacjenta, aby jechał tylko do przychodni, w której rejonie jest jego dzielnica:

Znaczy uczciwiej by tak było dla świadczeniodawcy, którzy te usługi czynią, bo później się okazuje, że ktoś kto dobrze realizuje świadczenia, to do niego dociera większość pacjentów. Ale oczywiście przepisy o tym mówią, że każdy pacjent może wszędzie trafić, nie tylko w swoim mieście, ale także w miastach ościennych; jeżeli jest w drodze, w trasie, jeżeli jest taka potrzeba, to może skorzystać z takich świadczeń w każdym miejscu poza swoim miejscem zamieszkania. Ale oczywiście jeśli jest to możliwe to pacjenci ze swojego terenu zapobiegawczego powinni korzystać z tej poradni, do której są przypisani.

Nowe punkty nocnej i świątecznej opieki będą funkcjonowały od 1 czerwca do końca grudnia 2015 roku. Są czynne w święta i dni robocze w porach wieczornych i nocnych, od 18.00 do 8.00.

Rybnik został podzielony na trzy obszary:
– Medicor Sp. z o.o. ul. Patriotów 11 – Niewiadom, Zamysłów, Popielów, Radziejów, Chwałowice, Boguszowice Stare, Boguszowice Osiedle, Gotartowice, Kłokocin;
– Nowiny Sp. z o.o. ul. Orzepowicka 8d – Ochojec, Stodoły, Chwałęcice, Grabownia, Golejów, Kamień, Rybnicka Kuźnia, Orzepowice, Wielopole, Zebrzydowice, Maroko-Nowiny;
– Centrum Medyczne Sp. z o.o. ul. Byłych Więźniów Politycznych 3 – Śródmieście, Rybnik-Północ, Paruszowiec-Piaski, Smolna, Meksyk, Ligota-Ligocka Kuźnia, Niedobczyce.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj