Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Są zmiany w obostrzeniach i nowe zalecenia rządu. Kwarantanna została skrócona do 7 dni

Facebook Twitter

Rośnie ilość osób zakażonych koronawirusem. Dziś było ich najwięcej od początku pandemii ponad 36 tysięcy. Dlatego rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach epidemicznych i nowe zalecenia. Ogłosił to na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Fot. polsatnews.pl

Najważniejsza zamiana to skrócenie okresu kwarantanny do 7 dni. Związane jest to z dramatycznie rosnąca liczbą osób kierowanych do odbycia kwarantanny. W kraju to już ponad 600 tysięcy osób. Jednocześnie nie zmienia się długość okresu izolacji dla osób zakażonych.

Jak zapewnił premier, rząd chce utrzymać mimo wszystko ciągłość świadczeń medycznych. Baza łóżkowa dla pacjentów z Covid-19 będzie natomiast rozszerzana. Wprowadzona ma zostać także powszechność testowania. Możliwe będą darmowe testy w aptekach, bez skierowania, wynik takiego zostanie wpisany do systemu.

Premier zalecił także ograniczenie kontaktów, pracę w trybie zdalnym czy hybrydowym dla pracowników administracja i zaapelował o to samo do przedsiębiorców. Osoby starsze zakażone koronawirusa, będą mogły być zbadane w swoim domu przez lekarza pierwszego kontaktu w ciągu 48 godzin.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022