Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany w ruchu na Traugutta w Pszowie i Rydułtowach

Facebook Twitter

Prace na tej drodze prowadzone są od października 2020 r. Związane są z przebudową odcinka o długości około 870 m. Obejmują wykonanie nawierzchni jezdni, przebudowę skrzyżowania z ul. Władysława Sikorskiego, a także budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz odwodnienia drogi i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

fot.www.powiatwodzislawski.pl

Teraz czas na kolejny etap inwestycji stąd konieczność zamknięcia fragmentu ulicy. Zakaz nie będzie dotyczył komunikacji miejskiej, pojazdów budowy oraz mieszkańców tutejszych posesji. Dla nich ruch będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Przebudowa drogi ma potrwać do maja.

Od czwartku (3.11.) planowana jest zmiana organizacji ruchu na ulicy Romualda Traugutta w Pszowie i Rydułtowach. Z powodu prowadzonej tam inwestycji droga na odcinku od skrzyżowania z ulicą Józefa Ignacego Kraszewskiego w Pszowie do posesji nr 167 (w rejonie skrzyżowania z ulicą Władysława Sikorskiego) w Rydułtowach będzie zamknięta dla ruchu.

Od 3 grudnia 2020 r. na odcinku od skrzyżowania z ulicą Józefa Ignacego Kraszewskiego w Pszowie do posesji nr 167 (w rejonie skrzyżowania z ulicą Władysława Sikorskiego) w Rydułtowach droga będzie zamknięta dla ruchu. Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów komunikacji miejskiej, pojazdów budowy oraz mieszkańców posesji położonych wzdłuż odcinka drogi objętego robotami. Ruch pojazdów wyłączonych spod zakazu będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

W celu ominięcia zamkniętego odcinka drogi Wydział Komunikacji i Transportu zaleca poruszanie się ulicami:

Plebiscytową i Bohaterów Warszawy w Rydułtowach, Ignacego Domeyki i Józefa Rymera w Radlinie i Józefa Kraszewskiego w Pszowie.

Przebudowa ul. Traugutta w Pszowie kosztować będzie ok. 3,6 mln zł i potrwa do maja 2021 r. Na realizację zadania Powiat Wodzisławski pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 1,7 mln zł. Pozostałą kwotę (1,9 mln zł) Powiat wspólnie z Miastem Pszów sfinansują z własnych budżetów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021