Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany w zespole Jastrzębskiego Węgla. Znamy trzy nowe nazwiska

Facebook Twitter

5. miejsce na zakończenie minionego sezonu nie zadowoliło włodarzy klubu i sponsora strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dlatego w drużynie nastąpiło wiele zmian. W zespole pozostało pięciu zawodników: Salvador Hidalgo Oliva, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Jakub Popiwczak i Jakub Turski.

Fot. Paweł Wengerski

Klub podziękował za dalszą współpracę aż 9 siatkarzom. W tym gronie są między innymi: Maciej Muzaj, Patryk Strzeżek czy Jason de Rocco.

Trwa kontraktowanie nowych graczy, nazwiska trzech już znamy. Do zespołu dołączył atakujący polskiej reprezentacji Dawid Konarski. To mistrz świata, dwukrotny mistrz polski – z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, który ostatni sezon spędził w lidze tureckiej. Nowym zawodnikiem „pomarańczowych” jest także Christian Fromm. Niemiecki przyjmujący ze swoją reprezentacją zdobył wicemistrzostwo Europy i brązowy medal Mistrzostw Świata. W ostatnim sezonie także występował w lidze tureckiej. W Jastrzębskim Węglu zagra również francuski przyjmujący Julien Lyneel. 28-latek jest także wielokrotnym reprezentantem swojego kraju. Z kadrą trójkolorowych zdobył mistrzostwo Europy i trzykrotnie stawał na podium w Lidze Światowej.

Kto jeszcze zagra w przyszłym sezonie w Jastrzębskim Węglu? Tego dowiemy się w najbliższych dniach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021