Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zmienione numery telefonów na policję. Jak się dodzwonić?

Facebook Twitter

Od poniedziałku (24.02.) z funkcjonariuszami można skontaktować się wybierając zupełnie nowy numer lub jeszcze dotychczasowym sposobem.

Fot. cieszyn.slaska.policja.gov.pl

System modernizuje Komenda Główna Policji – tłumaczy Adam Jachimczak z biura prasowego wojewódzkiej komendy policji w Katowicach:

Aby dodzwonić się do jednostek policji, zamiast dotychczas używanych numerów kierunkowych w naszym województwie, to są trzy takie strefy- katowicka- 32,  bielska- 33 i częstochowska- 34, trzeba w tej chwili wybrać taki zupełnie nowy prefiks MSWiA 47  oraz numer wewnętrzny danej komendy, używany do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej. Jest to zupełnie inny numer telefonu. Zmianie nie ulega numer alarmowy, to wciąż 112.

Przez najbliższe pół roku działać będą oba numery: stary i nowy:

Co najważniejsze i co należy tutaj przekazać mieszkańcom naszego województwa, aby nie obawiali się, jeżeli otrzymają połączenie od jakiegoś policjanta czy pracownika policji o początkowym prefiksie 47, aby nie myśleli, że dzwonią oszuści, tylko, żeby sprawdzić to sobie, że ten prefiks 47 będzie w tej chwili należał do służb MSWiA (…).

Nowe numery powinny już działać niezależnie od operatora, z którego usług telekomunikacyjnych korzystamy, posłuchaj:

Przypominamy: czas na oswojenie się ze zmianami to 6 miesięcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj