Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żmije zagrażają bezpieczeństwu dzieci w Rybniku-Ochojcu

Facebook Twitter

Żmije zagrażają naszym dzieciom- taki sygnał otrzymaliśmy od jednej z mieszkanek Rybnika-Ochojca. Chodzi o trawiaste boisko w tej dzielnicy miasta, które od marca nie było koszone. Obiekt znajduje się pod lasem i w trawie, która sięga na murawie po kolana, zaczęły pojawiać się niebezpieczne węże.

Fot.pixabay.com

Mogą one zagrażać dzieciom, bo obok boiska znajduje się plac zabaw, gdzie trawa – podkreślmy – jest regularnie koszona. W sąsiedztwie jest także kilka domów, których mieszkańcy boją się wychodzić na swoje posesje. Jak mówi nasza słuchaczka, prośby o interwencję kierowane do zieleni miejskiej nie przyniosły skutku. Dlaczego teren nie jest koszony? O wyjaśnienie poprosiliśmy Lucynę Tyl z biura prasowego Urzędu Miasta w Rybniku:

To nie jest tak, że interwencje w Zarządzie Zieleni Miejskiej nic nie dały. Po prostu zarząd ma jakąś kolejność w realizacji poszczególnych zgłoszeń. W całym mieście to są naprawdę duże tereny zielone. Dzięki tej pogodzie deszczowej i ciepłej trawy bardzo szybko rosną także to koszenie jest potrzebne bardzo często. Jeżeli chodzi o koszenie traw, Zarząd Zieleni Miejskiej skupia się przede wszystkim na tych miejscach, które mogą w jakikolwiek sposób zagrażać bezpieczeństwu pieszych czy kierujących, ograniczać widoczność. Takie miejsca jak boiska są koszone, ale trochę w dalszej kolejności.

W przypadku boiska w Ochojcu i terenów przyległych także chodzi o bezpieczeństwo. Kiedy zatem trawa zostanie tam wykoszona?

Uspokajamy mieszkańców. Jeżeli chodzi o tę sytuację w dzielnicy Ochojec, to boisko- jak udało mi się dowiedzieć w zieleni miejskiej- będzie wykoszone dzisiaj (16.07. – przyp. red.). To oczywiście nie zmieni faktu, że prawdopodobnie sytuacja się za kilka tygodni powtórzy, bo po prostu tak obficie nam rośnie zieleń.

Jeżeli macie podobne problemy, zgłaszajcie je do Zieleni Miejskiej w Rybniku. Przypomnijmy, o wszystkich nurtujących Was sprawach piszcie do nas na formularz „DAJ ZNAĆ„.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj