Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmobilizowani do Zdrowia! W Rybniku skorzystasz z badań oraz porad lekarzy

Facebook Twitter

W piątek (17.09.) oraz sobotę (18.09.) galeria Focus Park organizuje akcję Zmobilizowani do Zdrowia. Będzie to niebywała okazja, by zadbać o zdrowie swoje i najbliższych!

Podczas wydarzenia pojawi się możliwość bezpłatnego skorzystania z szerokiego spectrum badań, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będzie można również skorzystać z porad lekarzy specjalistów. Do dyspozycji zainteresowanych będzie ambulans z Fundacji Ronalda McDonalda, Mammobus oraz kilka punktów działających w ramach Miasteczka Zdrowia i Fundacji Veritas. Ofertę badań i porad lekarskich, dostępnych w ramach akcji, można podzielić na trzy grupy. Pierwsza skupia się na wykrywaniu nowotworów u dzieci, druga poświęcona jest profilaktyce raka piersi, a trzecią stanowią punkty badań tworzących Miasteczko Zdrowia Veritas. Będzie w nich można m.in. zbadać krew, wzrok, słuch, a także skorzystać z porady psychologa czy fizjoterapeuty.

Badania będą odbywały się o różnych porach, a na niektóre z nich konieczne są wcześniejsze zapisy!

mat. prasowe

„Nie” nowotworom u dzieci

Po raz pierwszy w naszym mieście, na specjalne zaproszenie FOCUS PARK, pojawi się ambulans Ronalda McDonalda! Dedykowane dzieciom badanie jest bezpłatne, zupełnie bezbolesne i trwa ok. 15 minut. W jego trakcie doświadczony lekarz radiolog ocenia stan narządów wewnętrznych oraz wykrywa ewentualne odstępstwa od normy. Po zakończeniu rodzice otrzymają wynik oraz ewentualne porady lekarskie. A wszystko to w ramach kampanii „Nie Nowotworom u Dzieci” prowadzonej przez Fundację Ronalda McDonalda. Ambulans jest unikalną, mobilną stacją medyczna, składającą się z poczekalni-rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Od początku działania programu Fundacji z badań tych skorzystało już ponad 70 000 dzieci!

Zapisy:

13-14 września godz. 10.00-15.00 pod nr  tel.: 535564253

Badania:

  • 17 września 9.00 – 17.30
  • 18 września 8.00-13.30

Dla kogo:

Dzieci w wieku 9 miesięcy – 6 lat.

Miasteczko Zdrowia i Fundacja Veritas

W wydzielonych punktach dyżurować będą pielęgniarki i lekarze specjaliści. Będzie to doskonała okazja, by sprawdzić wzrok, słuch i przebadać krew, przeprowadzane będą także badania mammograficzne. Ponadto czynny będzie punkt szczepień oraz miejsca, w których cennych porad i wskazówek udzieli psycholog i fizjoterapeuta.

Badania:

17 września, w godz. 10.00-15.00

Mammobus od Lux Med

W ramach programu profilaktyki raka piersi LUX MED Diagnostyka zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na badania do mobilnej pracowni mammografii. Badania będą bezpłatne dla pacjentek – finansuje je NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Oferta skierowana jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które spełniają pewne warunki: są ubezpieczone i nie poddały się badaniu w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Na mammografię mogą zapisać się także panie, które są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania po upływie 12 miesięcy. Aby uzyskać pełniejszy obraz swojego stanu zdrowia, warto zabrać z sobą na badanie zdjęcia z poprzednich mammografii.

Zapisy:

Konieczna jest rejestracja pod numerem tel. 58 666 24 44 lub TUTAJ. Do weryfikacji uprawnień do badania potrzebny będzie dowód osobisty.

Badania:

17 września

Dla kogo:

Kobiety w wieku 50-69 lat

Wydarzenie „Zmobilizowani do Zdrowia” zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024