Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmumifikowane zwłoki kobiety znaleziono w Radlinie. Leżały na gazetach z 2009 roku

Facebook Twitter

Zmumifikowane zwłoki kobiety znaleziono w jednym z domów w Radlinie. Makabrycznego odkrycia dokonano blisko 3 tygodnie temu, 22 lutego w budynku jednorodzinnym przy ulicy Rogozina. Tego dnia po godzinie 10.00 do komendy zadzwonił mężczyzna, spokrewniony z właścicielem domu i powiadomił, że znajdują się tam zmumifikowane zwłoki.

zabójstwo

Zmumifikowane zwłoki kobiety znaleziono w Radlinie- co udało się ustalić? Rozmawialiśmy z rzecznikiem wodzisławskiej policji, Małgorzatą Koniarską:

Małgorzata Koniarska: Policjanci, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili tę informację. W jednym z pokoi w łóżku leżały faktycznie zmumifikowane ludzkie zwłoki. W mieszkaniu znajdował się również jego właściciel, był to 76-letni mężczyzna. Z mężczyzną był bardzo utrudniony kontakt, dlatego policjanci wezwali ratownictwo medyczne, został przewieziony do szpitala. Na miejsce została skierowana również grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Policjanci wykonywali niezbędne czynności procesowe pod nadzorem prokuratora, który wszczął w tej sprawie śledztwo.

Zwłoki kobiety w jednym z domów w Radlinie. Leżały na gazetach z 2009 roku

W sprawie na razie wiadomo jedynie tyle, że to zwłoki kobiety w wieku ponad 65 lat – potwierdza to prokuratura. Pytań jest jednak więcej niż odpowiedzi. Nie wiemy przede wszystkim, kim była kobieta? Kiedy zmarła? Dlaczego? Mówi prokurator rejonowy w Wodzisławiu Śląskim, Marcin Felsztyński:

Marcin Felsztyński: Zwłoki były posadowione na gazetach, czasopismach z roku 2009. Były zmumifikowane, nie były w stanie rozkładu, tylko mumifikacji, zachowane nawet w niektórych przypadkach bardzo dobrze. Zwłoki przebywały w środowisku suchym, przewiewnym przez okres około kilku, kilkunastu miesięcy. Ze względu na bardzo dobry stopień zachowania zwłok taki efekt osiągnięto stosując środki balsamistyczne, ale my nie wiemy kiedy doszło do zgonu.

Prokurator rejonowy w Wodzisławiu Śląskim, Marcin Felsztyński

Prokuratura otrzymała już wyniki sekcji zwłok

– dodaje prokurator Felsztyński:

Marcin Felsztyński: Wpłynęła do na do Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim opinia z zakładu Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, z której treści wynika – i to jest niestety kuriozum- że nie można wykluczyć jednoznacznego związku śmierci denata z działaniem osób trzecich. Zleciliśmy dodatkowe badania. Przede wszystkim badania toksykologiczne, ale również w kierunku ustalenia tożsamości tej osoby, a mianowicie badania DNA. W sytuacji, kiedy pozyskamy opinię przynajmniej w zakresie DNA, będziemy wiedzieli, czy to rzeczywiście jest osoba, która jest typowana.

Dodajmy, że jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio 90, może chodzić o matkę 76-letniego mężczyzny, który trafił do szpitala. Śledztwo w sprawie trwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj