Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Znaki graniczne. Nie niszcz!

Facebook Twitter

Kara grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności. Straż Graniczna przypomina co grozi za niszczenie znaków granicznych

Od początku zeszłego roku funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili, aż 36 takich przypadków, choć przyznają, że nie są celowe zniszczenia, najczęściej dochodzi do tego podczas uprawy roli lub podczas żniw. Ujawnia to Straż Graniczna, która kilka razy w roku sprawdza stan oznakowania i widoczności przebiegu granicy państwowej z Czechami i Słowacją.

Podczas takich przeglądów wielokrotnie ujawniane są przypadki niszczenia i uszkodzenia znaków granicznych. Najczęściej znaki zostają zniszczone sprzętem rolniczym podczas uprawy roli lub dokonywania zbioru plonów podczas żniw na polach graniczących z linią granicy państwowej. W 2018 roku odnotowaliśmy, aż 28 takich przypadków, natomiast od początku 2019 roku już 8.

Przypominamy, że zgodnie z art. 277 kodeksu karnego niszczenie, uszkadzanie, usuwanie, przesuwanie znaków granicznych lub czynienie ich niewidocznymi podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020