Znakomity występ młodej sprinterki z Żor

Ewa Swoboda zdobyła kwalifikację na II Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Chinach. Podczas rozgrywanych w stolicy Azerbejdżanu, Baku zawodów kwalifikacyjnych żorzanka wygrała bieg na 100 metrów z czasem 11 sekund i 63 setne i była druga na dystansie 200 metrów (23.88 sek).

Dzięki temu wynikowi pojedzie do Chin, wcześniej powalczy także na Mistrzostwach Świata Juniorów jakie w lipcu odbędą się w USA. Dodajmy, że do olimpijskiej kwalifikacji niewiele zabrakło płotkarzowi z Raciborza. Dawid Żebrowski w biegu eliminacyjnym na 110 metrów przez płotki ustanowił rekord Polski juniorów młodszych (13.54 sek). W finale pobiegł jednak słabiej, zajął trzecie miejsce i nie uzyskał kwalifikacji na olimpiadę w Chinach.