Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Znakowanie pojazdów w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Strażnicy miejscy będą znakować rowery. W Jastrzębiu-Zdroju cenne pojazdy jak wózki dziecięce, wózki inwalidzkie oraz jednoślady będzie można zabezpieczyć przed kradzieżą, znakując je tzw. syntetycznym DNA.

Fot. Piotr Kędzierski / jastrzebie.pl

Akcja odbędzie się w piątek (11.10.), na parkingu przy wejściu do urzędu miasta od strony straży miejskiej, w godz. od 13.00 do 15.00. Gdyby jednak zaczął padać deszcz, akcja nie odbędzie się. Aby nanieść na pojazd tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, musi on być czysty i suchy. Podczas opadów znakowanie nie jest możliwe z uwagi na ograniczenia technologiczne metody.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020