Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znakowanie rowerów – dzisiaj w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Akcja znakowania rowerów, tym razem w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwsza już dzisiaj 27 czerwca, kolejna - 6 lipca.

znakowanie rowerów

Pierwsza odsłona akcji zaplanowana jest między 9:00 a 13:00 na Żelaznym Szlaku Rowerowym a dokładnie w punkcie odpoczynkowym przy ul. Ranoszka (zielony most kolejowy). Kolejna w tym samym miejscu 6 lipca między 14:00 a 18:00. By oznakować swój rower trzeba mieć dowód tożsamości i dowód jego zakupu. Pojazd musi być suchy i czysty. W przypadku opadów deszczu akcja będzie przeniesiona.

Pełnoletni właściciel, oprócz pojazdu, powinien zabrać ze sobą dowód osobisty i dowód jego zakupu (paragon, fakturę, umowę). W przypadku braku dokumentacji na miejscu sporządzone zostanie oświadczenie właściciela. Sam pojazd musi być czysty i suchy. Znakowanie rowerów nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu, co skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

Projekt „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju“, Numer rejestracyjny projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000062, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023