Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Znakowanie rowerów znów w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Zadbaj na wiosnę o swoje dwa kółka! Oprócz koniecznego serwisu, warto też zabezpieczyć swój sprzęt przed kradzieżą. Straż Miejska w Jastrzębiu przekonuje do znakowania rowerów.

fot. jastrzebie.pl

Pierwsza po zimie akcja przed komendą w piątek (12.04.):

Znakowanie polega na umieszczeniu na jednośladach, ale również na wózkach inwalidzkich bo takowe też można znakować one mają dość sporą wartość szczególnie te elektryczne, unikalnego kodu DNA przypisanego każdemu z tych pojazdów. Umieszczenie tego kodu nie generuje szkód, czyli nie niszczy ramy, nie niszczy samego jednośladu. Natomiast tak jak powiedziałem, jest to unikalny kod DNA, który przypisanemu danemu użytkownikowi danemu pojazdowi i wprowadzany jest w ogólnoeuropejską bazę danych, ta baza funkcjonuje już na terenie Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji teraz wchodzi na teren Polski. Ma to na celu identyfikacje w przypadku kradzieży odzyskania tego pojazdu i identyfikacje właściciela i zwrot utraconego mienia -mówi Grzegorz Osóbka, komendant Straży Miejskiej w Jastrzębiu.

Do tej pory na terenie miasta nie było jeszcze przypadku, gdzie udało się odzyskać znakowany rower, bo nie było zgłoszenia o kradzieży. Strażnicy są pewni, że informacja o tym, że sprzęt jest znakowany – skutecznie odstrasza złodziei:

Akcja jest tak promowana, że potencjalni złodzieje wiedzą, że trudno im będzie zbyć taki rower oznakowany, a dwa, że ta akcja stała się na tyle popularna, że te rowery są oznaczony nalepką, że są wprowadzone do bazy danych. To też w jakiś sposób identyfikuje potencjalnym sprawcom, żeby tego jednośladu nie ruszać. 

Znakowanie planowane jest także na 16 kwietnia. Warunkiem jest dobra pogoda, nie może padać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj