Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znalezisko przy ulicy Janasa w Rybniku. Czy to był ładunek wybuchowy?

Facebook Twitter

Czy to był ładunek wybuchowy? Co znaleziono na prywatnej posesji przy ulicy Janasa w Rybniku? Wczoraj (22.09.) po godzinie 14.00 właściciel jednego z domów znalazł coś, co mogło przypominać domowej konstrukcji bombę.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio 90, była to metalowa, zaspawana rura o długości około 40. centymetrów z której wystawał lont. Policjanci ewakuowali z trzech pobliskich domów 3 osoby. Na miejscu pojawiła się grupa policyjnych kontrterrorystów z Katowic. Mundurowi zabrali znalezisko, zostanie ono zbadane.

Czy był to faktycznie ładunek wybuchowy czy też atrapa? Kto i dlaczego go podłożył? Policja wyjaśnia sprawę znaleziska z ulicy Janasa w Niedobczycach:

Bogusława Kobeszko: To metalowy przedmiot z zawartością być może niebezpiecznej substancji, natomiast tutaj trwają czynności i będziemy to sprawdzać. Dzisiaj na poligonie w Katowicach zostanie przeprowadzony eksperyment procesowy z zabezpieczonym przedmiotem. Eksperyment przeprowadzą policjanci z pododdziału kontrterrorystycznego policji w Katowiach przy udziale grupy dochodzeniowo-śledczej z rybnickiej policji.

– mówi Radiu 90 rzeczniczka policji z Rybnika.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj