Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znaleźli sposób na obejście zakazu handlu? Dworzec autobusowy w supermarkecie

Facebook Twitter

Mimo zakazu - sprzedawali. Niedziela 6 lutego była kolejnym wolnym dniem od handlu. Była, ale nie wszędzie. W Cieszynie w jednym z marketów sklep otwarto, oficjalnie jednak nie była to powierzchnia handlowa, jednak... dworzec autobusowy.

Taki napis zawisł przed weekendem na elewacji budynku. Zgodnie z ustawą, sklepy zlokalizowane na dworcach, czy lotniskach mogą funkcjonować.

To oczywiście nie jest nasz dworzec, jesteśmy zaskoczeni taką inicjatywą

– mówi Katarzyna Koczwara, rzeczniczka prasowa cieszyńskiego magistratu. Przyznaje jednak, że w pobliżu jest przystanek miejskiej komunikacji:

Katarzyna Koczwara: Informacja o nowym dworcu autobusowym nas zaskoczyła. W żaden sposób nie zostaliśmy o tym poinformowani. Faktem jest, że na terenie należącym do Intermarche znajduje się przystanek komunikacji miejskiej.

I ten fakt wykorzystało kierownictwo sklepu. Skoro jest przystanek to i dworzec, a ten upoważnia do otwarcia sklepu. W ten sposób ominięto zakaz niedzielnego handlu.

Czy w ślad za cieszyńskim marketem pójdą i inne placówki tej sieci? W czwartek wysłaliśmy do rzeczniczki grupy „Muszkieterowie” e-maila z takim zapytaniem. Czekamy na odpowiedź.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024