Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znamy artystów, którzy wystąpią na „Najcieplejszym Miejscu na Ziemi”

Facebook Twitter

Znów dwa dni koncertów, pole namiotowe i gorąca atmosfera. 22 i 23 lipca Wodzisław Śląski ponownie stanie się najcieplejszym miejscem na ziemi, a to za sprawą festiwalu reggae, znanego i cieszącego się popularnością wśród fanów muzyki nie tylko z regionu, ale i z całej Polski.

Po trudnym czasie związanym z obostrzeniami wynikającymi z pandemii znów będzie można cieszyć się występami zespołów na żywo:

Mieczysław Kieca: W zeszłym roku próbowaliśmy odratować tę markę w okresie pandemicznym, było to bardzo duże wyzwanie ostatnie dwa lata. To, co udało się zrobić, że przetrwaliśmy w tym okresie, to jest cud. Bo z mapy Polski zginęło bardzo wiele festiwali tematycznych, które już się nie odrodzą. Po prostu zabrakło chęci, możliwości, czasu a tak naprawdę ten okres pandemiczny zweryfikował wykonawców, artystów i wiele wydarzeń, które miało miejsce dookoła także związanych z jakimiś hejtami, pomówieniami, akcjami szczepionkowymi. Naprawdę osłabiało wolę do realizacji. Przyjaciele z Tabu nie poddali, nie poddaliśmy się razem, organizujemy festiwal. To jest markowy festiwal sławiący Wodzisław Śląski.

– nie kryje zadowolenia prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca. Jacy artyści wystąpią w tym roku?

Już w piątek (22.07.), w pierwszym dniu festiwalu nie zabraknie gwiazd na scenie

– zapewnia Rafał Karwot, wokalista zespołu Tabu.

Rafał Karwot: Shashamane to jest zespół z Gliwic, przyjedzie do nas „Marika” prawdopodobnie ze swoją nową płytą. Gościem specjalnym będzie hip-hopowy artysta Kenię. Gra letnią trasę przed przerwą i prawdopodobnie będzie ona trwała na pewno rok, może i dwa, trzy lata. Gwiazdą całego festiwalu i gwiazdą piątku będzie francuski zespół Jahneration. To był pomysł już na 2020 rok, już chcieliśmy Jahneration zaprosić. To jest zespół, który we francuskim środowisku reggae jest bardziej popem niż takim reggae alternatywą jak u nas. Oni wypełnili ostatnio halę Olimpia w Paryżu, to przyjeżdża top muzyki reggae we Francji i to jest jedyny koncert w Polsce w tym roku, wiec cieszymy się.

Kto zagra w sobotę (23.07.)?

Rafał Karwot: Będzie zespół Tabu. Tabu pracuje nad nową płytą, wiec mamy nadzieję, że te nowe numery się też pojawią. Będzie legenda polskiej muzyki reggae zespół Bakshish. W tym roku na Ostródzie obchodzą 30-lecie swojej działalności. Jedyny oprócz Tabu zespół z regionu, który gra muzykę reggae zespół Soldiers. (…)

Najcieplejsze Miejsce na Ziemi to koncerty na stadionie przy ulicy Bogumińskiej. W tym roku wprowadzone zostaną dwudniowe karnety:

Nie będzie biletów na jeden lub drugi dzień, tylko kupujecie bilet na 2 dni, bo chcemy, żeby te osoby, których będzie interesować KęKe przyszły też na Łydkę Grubasa czy Damiana Syjonfam-a. Na 2 dni będzie ten karnet kosztował 40 zł, więc to za repertuar, który proponujemy i za artystów, którzy do nas przyjeżdżają to 40 zł, to jest symboliczna kwota. (…)

 

Piątek, 22 lipca

19:00 – 20:00 Shashamane
20:15 – 21:30 Marika
21:45 – 23:00 Jahneration
23:15 – 00:30 Kękę
00:30 – 01:00 Zakończenie (Cheeba, Slaveah, Dr)

Sobota, 23 lipca

18:00 – 18:45 Roots Soldiers
19:00 – 20:10 Damian Syjonfam
20:25 – 21:35 Bakshish
21:50 – 23:00 Tabu
23:15 – 00:30 Łydka Grubasa
00:30 – 01:00 Zakończenie (Cheeba, Slaveah, Dr)

Podczas imprezy nie zabraknie bogatej oferty gastronomicznej i handlowej. Obok tego na przyjezdnych czeka miejsce pod namiot (więcej TUTAJ). Organizatorzy zadbają również o dobre samopoczucie najmłodszych uczestników imprezy. Wodzisławskie Centrum Kultury przygotuje animacje pn. „Wuckowa strefa malucha”.

Cena biletu dwudniowego: 40 zł (dzieci do lat 12. wstęp darmowy). Przy pierwszym wejściu na teren imprezy bilet zostanie zamieniony na opaskę. Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem imprezy masowej. Opaska upoważnia do wejścia na teren imprezy w czasie jej trwania (22 i 23 lipca zgodnie z programem wydarzenia).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj