StartSport

Znamy już skład żużlowego ROW-u Rybnik na kolejny sezon

Najpierw o tych, którzy odeszli z Rybnika. W przyszłym sezonie w zespole nie zobaczymy Frederika Lindgrena i Rafała Szombierskiego, którzy związali się z Włókniarzem Częstochowa. Ten ostatni, tak lubiany przez kibiców w Rybniku, nie zdecydował się na podpisanie zaproponowanej mu umowy i wybrał klub, w którym ścigał się już w przeszłości.

Także Australijczyk Max Fricke opuszcza ROW, klub porozumiał się co do kwoty odstępnego za tego żużlowca z Betardem Spartą Wrocław i to tam zawodnik będzie ścigał się w przyszłym sezonie. Do Fogo Unii Leszno wrócił również Damian Baliński.

ROW zakontraktował najlepszego zawodnika minionego sezonu 1-szej ligi, Mateusza Szczepanika, także Artura Czaję oraz obcokrajowców: Australijczyka Troya Batchelora, Ukraińca Andrieja Karpowa i Brytyjczyka Craiga Cooka. Dla dwóch pierwszych to powrót po krótkiej przerwie do Rybnika.

Co najważniejsze w drużynie pozostał jej kapitan i lider, Kacper Woryna, a skład uzupełniają młodzieżowcy Robert Chmiel i Lars Skupień. Co ciekawe mechanikiem zespołu ma być Mark Courtney, który do tej pory współpracował z Maxem Fricke, ale po przenosinach tego ostatniego do Wrocławia, wybrał Rybnik.

Zostaw komentarz