Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znamy nową lokalizację wodzisławskich skrzatów

Facebook Twitter

Znamy nową lokalizację, w której "zamieszkają" wodzisławskie skrzaty! To nowi mieszkańcy, którzy pojawili się tu wraz z końcówką ubiegłego roku. Dioram m.in. pizzerii czy kopalni już można szukać na Starym Mieście, w sumie są cztery. A będą kolejne.

Tym razem skrzaty mają znaleźć swoje miejsce w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zdradza rzeczniczka Urzędu Miasta w Wodzisławiu:

Klaudia Bartkowiak: W piwnicznym oknie WCK pojawią się niezwykle ukulturalnione skrzaty i to już w kolejnych miesiącach. W tym roku o lokalizacjach innych dioram i instalacji będziemy na bieżąco informować. Rozmowy z wykonawcą dalej trwają, szukamy jak najlepszych miejsc. Wodzisławskie skrzaty zyskały na popularności w końcówce zeszłego roku, na fali tej popularności postanowiliśmy kontynuować ten projekt i umiejscowić wodzisławskie skrzaty w kolejnych lokalizacjach.

Urzędnicy mają już „na oku” kolejne lokalizacje właśnie na terenie Starego Miasta i wokół rynku, szczegóły mają zdradzić w momencie podpisania umów z właścicielami lub zarządcami obiektów. Ale z materiałów publikowanych w mediach społecznościowych można założyć, że skrzaty pojawią się też przy muzeum miejskim, nieopodal Urzędu Skarbowego czy przy Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022