Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Znamy wyniki głosowania na budżet obywatelski w Cieszynie

Facebook Twitter

Najpierw proponowali, później oddawali głosy. Chodzi o Budżet Obywatelski w Cieszynie. 'To Twój wkład w rozwój miasta! '- przekonywał cieszyński samorząd i zachęcał jeszcze w ubiegłym roku do składania propozycji do budżetu obywatelskiego. Teraz, po ich weryfikacji, w głosowaniu internetowym mieszkańcy mogli poprzeć kilkadziesiąt propozycji.

Rzeczywiście mieszkańcy byli aktywni, bo do ostatniego etapu dopuszczono aż 28 propozycji. W ostatnich dniach już w trakcie głosowaniu wybrano pięć. Które inicjatywy uzyskały największe poparcie Cieszynian? To projekt ‚Zielona klasa – rozwija nas’ czyli powstanie ekologicznej, zewnętrznej klasy na terenie Szkoły Podstawowej nr 3.

Strażak ratownik z pastwisk dla bezpiecznego Cieszyna – tutaj chodzi o zakup specjalistycznego sprzętu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie-Pastwiskach. Trzeci w kolejności projekt to Cieszyńskie podziemia na Bis – czyli adaptacja ciągu piwnic na ul. Przykopa i piwnicy pod Parkiem Pokoju do funkcji atrakcji turystycznych Cieszyna. Poparcie uzyskały również projekty ‚Siłownia umysłowa przy szkole nr 4’ oraz ‚Uliczne granie na co dzień’ – zakup przenośnego boiska do Piłki Nożnej Ulicznej.
Wszystkie zadania będą realizowane w tym roku. Na inwestycje przeznaczono 400 tysięcy złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020