Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znamy wyniki sekcji zwłok tragicznie zmarłego kolarza

Facebook Twitter

Znamy już wyniki sekcji zwłok belgijskiego kolarza, który zginął w czasie trzeciego etapu Tour de Pologne w naszym regionie. Do wypadku doszło przy ulicy Palowickiej w Bełku w poniedziałek (5.08.).

fot. www.tourdepologne.pl

Bezpośrednią przyczyną zgonu 22-letniego Bjorga Lambrechta był uraz wielonarządowy, głównie uraz jamy brzusznej z masywnym krwotokiem wewnętrznym. Prokuratura wystąpi też o dokumentację medyczną z rybnickiego szpitala oraz o opis przebiegu akcji reanimacyjnej.

Śledczy już zdecydowali o przesłuchaniu pozostałych zawodników, prosząc o pomoc inne jednostki i wykorzystując fakt, że kolarze szczególnie ci z zagranicy są jeszcze na terytorium Polski. Śledczy starają się ustalić dokładne okoliczności tej tragedii, próbując dotrzeć do nagrań, dzięki którym można by było odtworzyć przebieg wypadku. Chodzi nie tylko o to, co zarejestrowały ekipy telewizyjne, ale też o nagrania, które mają na swoich telefonach śledzący wyścig kibice, mieszkańcy Bełku. Do ich drzwi już pukają policjanci w poszukiwaniu informacji o wypadku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023