Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znęcał się nad matką. 35-latek z Kuźni Raciborskiej zatrzymany

Facebook Twitter

Policja z Kuźni Raciborskiej zatrzymała mężczyznę, który groził pozbawieniem życia, wyzywał oraz bił 68-letnią kobietę. Do przemocy dochodziło w mieszkaniu od początku czerwca. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, od wczoraj (14.07.) oprawca jest w tymczasowym areszcie.

fot. raciborz.policja.gov.pl

W piątek (9.07.) kuźniańscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych kierowanych przez 35-latka w stosunku do 68-letniej matki oraz znęcania się psychicznego i fizycznego nad kobietą. Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali rodzinnego oprawcę. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna wszczynał awantury, w których trakcie groził pozbawieniem życia, wyzywał oraz bił pokrzywdzoną. Do przemocy dochodziło od początku czerwca w jednym z mieszkań na terenie Kuźni Raciborskiej.

Pokrzywdzona zdecydowała się złożyć przeciwko niemu zawiadomienie o przestępstwie

Mundurowi zatrzymali agresywnego mężczyznę, a zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mu zarzutu stosowania przemocy i gróźb wobec matki. Ponadto podejrzany podczas zatrzymania naruszył nietykalność cielesną oraz znieważył prowadzących interwencję kuźniańskich stróżów prawa. Materiały postępowania trafiły do raciborskiej prokuratury, która złożyła wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd wczoraj (14.07.) przychylił się do złożonego wniosku, a podejrzany spędzi w areszcie 3 miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj