Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znęcał się nad partnerką przez rok. O jego losie zadecyduje sąd

Facebook Twitter

Nawet do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z jastrzębskiej komendy. 19-letni jastrzębianin podejrzany jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją 18-letnią partnerką. Jastrzębski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o objęciu jastrzębianina policyjnym dozorem.

W weekend do dyżurnego jastrzębskiej policji wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na osiedlu Zdrój. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci. Stróże prawa w mieszkaniu zastali roztrzęsioną 18-letnia kobietę oraz jej partnera. Jastrzębianka poinformowała mundurowych, że 19-latek, od około roku poprzez wszczynanie awantur domowych, wyzywanie słowami wulgarnymi, poniżanie, grożenie pobiciem, niszczenie sprzętów gospodarstwa domowego, uderzanie w głowę, twarz, bicie po plecach, głowie i nogach, duszenie, szarpanie za włosy oraz kopanie po całym ciele, znęca się psychicznie i fizycznie nad nią.

W trakcie prowadzonych czynności przez policjantów mężczyzna był wyraźnie pobudzony i agresywny. Jastrzębianin został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy. Na drugi dzień, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką. Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, mężczyzna został objęty zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakazem zbliżania się do niej, oraz opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.

Grożą mu 2 lata więzienia. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021