Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zniszczenia i podmyte brzegi. Tak wygląda rekreacyjny Machnikowiec w Rydułtowach

Facebook Twitter

"Wiemy o tym, że mieszkańcom nie podoba się to, co obecnie dzieje się na Machnikowcu"- mówi Radiu 90 Krzysztof Jędrośka, sekretarz miasta Rydułtowy. Otwarte w ubiegłym roku miejsce wypoczynku, zniszczyła miesiąc temu gwałtowna ulewa. Od tego czasu na tym terenie nic się nie dzieje.  Notorycznie niszczą go też wandale.

Spływająca woda wypłukała piasek, odsłoniła znajdująca się pod nim matę. Teren zabezpieczają barierki, część z nich jest w wodzie. Jednym słowem miejsce, które służy rekreacji, nie wygląda zbyt estetycznie.

Piasek spłynął do oczka wodnego, dopiero w tym tygodniu otrzymaliśmy pieniądze z ubezpieczenia

– tłumaczy Jędrośka:

Krzysztof Jędrośka: Kilka rzeczy się zbiegło i nie da się tego zrobić szybciej. Tam jest wykonawca i całość na gwarancji, trzeba uzupełnić piasek i to zapewne będzie trochę trwało. Druga sprawa to glony, które w nadmiernej ilości się pojawiły na wodzie. Usuwamy te glony i szukamy rozwiązania. Już kilka firm doradza co można zrobić. Trzecia sprawa to tężnia i przegląd, jesteśmy w trakcie, tam tez okazało się, że ubywa nam solanki. Podejrzewaliśmy, że jest jakiś wyciek solanki więc było badanie szczelności. Gwarantujemy: obiektowi zostanie przywrócona świetność z zeszłego roku.

Dlatego też w najbliższych dniach tężnia z powodu prac, może być nieczynna.

Niestety, Machnikowiec został zniszczony nie tylko przez ulewę, ale notorycznie niszczą go wandale. Szczególnie upodobali sobie stację napraw rowerów.

Krzysztof Jędrośka: Ja już nie mówię o wrzucanych do wody naczyniach plastikowych i innych rzeczach, ale na to nie mamy wpływu. Jeśli są dwie stacje napraw rowerowych, to one są do tego, by można było rower naprawić, uzupełnić powietrze w oponach, a ludzie używają tego by uzupełnić komplet narzędzi w domu. Oczywiście Zakład Gospodarki Komunalnej to uzupełnia.

Prace naprawcze dopiero przed Machnikowcem, ale w trakcie realizacji jest budowa ścieżek rowerowych, w ramach drugiego etapu przebudowy tego terenu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj