Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Znów bezpodstawne wezwanie policji

Facebook Twitter

Zadzwoniła po policję, bo... siostra nie chciała pożyczyć jej pęsety do brwi. To kolejne bezpodstawne wezwanie mundurowych w Jastrzębiu-Zdroju. Oficer dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki Jastrzębia-Zdroju. Kobieta prosiła o interwencję, gdyż jak stwierdziła: jej siostra, która leczy się psychiatrycznie, jest pijana i bije matkę.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Kiedy patrol przyjechał na miejsce, okazało się, że jastrzębianka wezwała mundurowych, ponieważ… siostra nie chciała pożyczyć jej pęsety do brwi. Gdy kłótnia nie pomogła, postanowiła „rozwiązać sprawę” z pomocą policji.

Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Mundurowi przypominają, że niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem, które jest karane. Blokujący telefon alarmowy uniemożliwiają połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy a zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że mają utrudnione możliwości, by pojawić się tam, gdzie pomoc jest naprawdę potrzebna.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj