Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znów wejdą na plac budowy w Pogwizdowie. Nowa firma dokończy przebudowę

Facebook Twitter

Ta sprawa bulwersowała mieszkańców. Ale - podobno - tym razem ma się udać - zapewniają urzędnicy, którzy podpisali umowę, przekazali plac budowy w Pogwizdowie. Nowa firma dokończy przebudowę odcinków ul. Katowickiej i ul. Cieszyńskiej wraz z ich skrzyżowaniem.

plac budowy w Pogwizdowie

Robotnicy wrócili na plac budowy w Pogwizdowie, to Śląsk Cieszyński. Mieszkańcy, którzy narzekali na te inwestycję, doczekają się w końcu jej finału. Tak przynajmniej zapowiadają samorządowcy.

Jest już podpisana umowa i przekazano plac budowy. Dokończona zostanie rozbudowa odcinków ul. Katowicka i ul. Cieszyńska wraz z ich skrzyżowaniem. Koszt robót wyceniono na 11,8 mln złotych. 5,76 mln to rządowe dofinansowanie. Prace potrwają do końca listopada tego roku i obejmują wykonanie jezdni wraz z jej konstrukcją z poszerzeniami na łukach, powstaną mury oporowe i zjazdy na posesje. Zbudowane zostaną chodniki i zatoki autobusowe, przebudowane będzie również oświetlenie oraz infrastruktura teletechniczna.

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Cieszynie podpisaliśmy umowę oraz przekazaliśmy plac budowy nowemu wykonawcy, wyłonionemu w postępowaniu na dokończenie tego zadania. Obudziła się w nas wszystkich wielka nadzieja, że w końcu ta sprawa, która tak bardzo bulwersuje społeczność lokalną, będzie miała pozytywne zakończenie. Tego życzymy i wykonawcom, i mieszkańcom

mówi Janina Żagan Starosta Cieszyński.

Nowym wykonawcą robót jest firma Inter-Service sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku – Białej. Wartość zadania wynosi 11,8 mln zł, a wartość dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 5,76 mln zł, wartość dofinansowania Gminy Hażlach wynosi 1,2 mln zł, a wkład własny Powiatu to 4,84 mln zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj