Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znowu oszuści, tym razem oferujący asfalt! Słuchacze Radia 90 ostrzegają

Facebook Twitter

"Bardzo proszę ostrzec mieszkańców, że po okolicy ponownie grasują oszuści próbujący sprzedać tanio asfalt" - pisze do Radia 90 Słuchaczka Wiesława, więc w ślad za tą wiadomością - apelujemy o ostrożność.

fot. pixabay.com

Mężczyzna podający się za pracownika drogowego proponuje asfalt, który został z budowy. Dziś (28.09.) odwiedził mieszkańców rybnickiej dzielnicy Grabownia:

Mężczyzna przedstawia się jako Irlandczyk, ubrany jest w kamizelkę odblaskową, która na pierwszy rzut oka uwiarygadnia, że to pracownik budowlany

– opisuje nasza słuchaczka Wiesława. Sam proceder oszustwa znany jest w całym kraju od kilku dobrych lat. Nieoficjalnie mówi się, że to działania irlandzkiej i angielskiej szajki. Do mieszkańców, tak jak w przypadku mieszkańców rybnickiej Grabowni, zgłasza się człowiek, który tanio oferuje wyasfaltowanie podjazdów, parkingów, dróg dojazdowych. Mówi po angielsku. Jeśli dojdzie do transakcji, to znaczy, jeśli przekażemy oszustowi pieniądze, najpewniej je stracimy, bo nie zawsze usługa jest wykonywana, a jeśli już dochodzi do skutku to po kilku dniach okazuje się, że kupiony przez nas materiał niewiele ma wspólnego z asfaltem. Po prostu się kruszy, a reklamacji nie ma do kogo skierować.

Nie dajcie się nabrać na „wyjątkowe” okazje cenowe, a każdą próbę oszustwa zgłaszajcie na policję!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj