Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znowu porysowany samochód na ulicy Żeromskiego w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Kolejny raz doszło do zniszczenia samochodu na ulicy Żeromskiego w Wodzisławiu Śląskim. W nocy z soboty na niedzielę (17/18.04.) ktoś porysował auto, które wcześniej już kilkukrotnie było dewastowane.

Jego właściciel, Łukasz Zając, już od ubiegłego roku stara się złapać wandala:

Łukasz Zając: Ja tak typowałem, że kiedy auto zostało oklejone, zostały zamaskowane te porysowania, bo tym autem było wstyd jeździć, to ktoś znowu je porysuje- no i się stało. Z soboty na niedzielę znów ktoś przechodził koło auta i jest dokładnie na 202 cm długości rysa na aucie. Słowo honoru, że ja udowodnię temu komuś, że mnie to nie przestraszy.

Do Radia 90 zgłaszają się też inni poszkodowani z ulicy Żeromskiego, których auta w ciągu ostatnich miesięcy zostały porysowane. Wśród nich jest Marcin:

Marcin: My akurat mamy wzięty kredyt na auto i nie po to go braliśmy, żeby ktoś nam teraz niszczył to auto […] Na dziś zostawiliśmy je tak, jak jest porysowane, bo ja je odmaluje, a za chwilę będzie to samo. Policja ma trochę więcej środków, żeby przeciwdziałać temu […] Sam już nie wiem, czy to łebki sobie żarty robią, czy robi ktoś na złość, bo tutaj jest problem z miejscami parkingowymi, jest ciasno. Już sam nie wiem co mam myśleć.

Poszkodowany jest też Artur:

Artur: Czasami jak nie mam miejsca do zaparkowania pod swoim blokiem, to parkuję na tym parkingu obok ul. Żeromskiego, obok przychodni. Zdarzyło się tak, że przyjechałem w nocy z pracy, zaparkowałem tam, bo nigdzie indziej nie było miejsca, rano przyszedłem do auta, żeby pojechać na zakupy i cały bok od tylnego bagażnika do przedniej lampy to była jedna, wielka rysa.

Bezsilna jak na razie w tej sprawie jest wodzisławska policja:

Patryk Błasik: Na tę chwilę nie mamy żadnych świadków, miejsce też nie jest objęte monitoringiem tak więc, jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o pomoc w identyfikacji tego sprawcy, który jak widać, robi to regularnie […] Jeżeli dochodzi do tego w tym samym miejscu w krótkim odstępie czasu, to może jest ktoś, kto posiada informacje na ten temat. Nie jesteśmy w stanie tam ustawić na 24 godziny jednego patrolu, żeby pilnował auta pokrzywdzonego. Apelujemy do mieszkańców, że jeżeli posiadają jakiekolwiek informacje, mogą to zrobić anonimowo i poinformować nas. Mam nadzieję, że w ciągu kilku tygodni ta sprawa się rozwiąże.

-zapewnia Patryk Błasik, rzecznik wodzisławskiej policji. Nasz słuchacz Łukasz jest dużo mniejszym optymistą:

Łukasz Zając: Ja jestem ciekaw, po jakim czasie zostanie sprawa umorzona na niewykrywalność sprawcy. Policja się chwali, że potrafi nakryć kogoś, kto zgłasza jakieś tam wezwanie bombowe, mamy XXI wiek, zaawansowane technologie, zaawansowane przepisy, które im pomagają w pracy. Jeżeli można wystąpić z pismem do komendy w Katowicach, żeby zabezpieczyć teren monitoringiem, samochodami, są budynki, do których mogą wejść i zainstalować kamery. Nic się takiego nie dzieje- śmiech na sali.

Podajemy numer telefonu do komendy policji w Wodzisławiu. Jeśli ktoś ma informacje mogące pomóc w zatrzymaniu wandala, proszony jest o kontakt.

  • Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu: tel. 47 85 552 00 / 47 85 552 55

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021