Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Znowu zwężenia do Wisły

Facebook Twitter

W poniedziałek (05.08.) na remontowanym odcinku wiślanki wraca wahadło. Do godz. 10.00 w na DW 941 w Wiśle obowiązywać będzie jeszcze ruch w obie strony. To zmiana organizacji ruchu na czas trwania Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Po analizie ruchu przez ostatnie miesiące, kiedy trwa przebudowa, inspektor nadzorujący budowę, w porozumieniu z wykonawcą, podjął decyzję o zmianie organizacji prac. Dotychczas prowadzono roboty na trzech odcinkach jednocześnie, gdzie obowiązywał ruch wahadłowy. Teraz prace będą wznowione na dwóch odcinkach. Z czego jeden będzie długi, a drugi znacznie krótszy.
Przebudowa DW 941 potrwa do 15 października roku 2021.

Przebudowa tej drogi wiąże się ze sporymi utrudnieniami. Szczególnie w weekendy pojawiają się duże korki, które występowały przecież także w poprzednich latach, kiedy ruch nie był ograniczany przez odcinki zwężenia jezdni. Dodatkowym kłopotem jest niezdyscyplinowanie kierowców, którzy często wjeżdżają na zwężony odcinek jezdni mimo czerwonego światła.

Częste są przypadki, gdy kilka aut stojących na czerwonym świetle, mijanych jest przez kierowcę jadącego z tyłu i z impetem wjeżdżającego mimo czerwonego światła. W weekendy, kiedy ruch jest wzmożony, uprawnieni pracownicy firmy wykonawczej kierują ruchem ręcznie, co pozwala upłynnić ruch.

Niestety także w tych przypadkach daje się zauważyć niewłaściwe zachowanie kierowców. Tym razem niektórzy są „zbyt ostrożni”, czy może nie znający przepisów; bowiem dostając sygnał od kierującego ruchem, iż mogą jechać, zatrzymują się po chwili przed sygnalizatorem z czerwonym światłem.

Przypominamy, że sygnały osób uprawnionych, które kierują ruchem mają priorytet względem sygnalizacji świetlnej. Podobnie, kiedy świeci się zielone, a kierujący ruchem daje sygnał do zatrzymania się, należy bezwzględnie się zatrzymać.

W ostatnich dniach, niemal codziennie wzywane są patrole policji, by rozładować korki powstające na skutek nie przestrzegania przepisów przez kierujących pojazdami.

Po analizie ruchu przez ostatnie miesiące, kiedy trwa przebudowa, inspektor nadzorujący budowę, w porozumieniu z wykonawcą, podjął decyzję o zmianie organizacji prac. Dotychczas prowadzono roboty na trzech odcinkach jednocześnie, gdzie obowiązywał ruch wahadłowy. Po 5 sierpnia br. prace będą wznowione na dwóch odcinkach. Z czego jeden będzie długi, a drugi znacznie krótszy. Nie znaczy to, że przejazd będzie całkiem płynny, daje jednak nadzieję na zmiejszenie przypadków wjeżdżania pod prąd na czerwonym świetle.

Przebudowa DW 941 potrwa do 15 października roku 2021. Na odcinku od końca istniejącej obwodnicy Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z DW 942, czyli na długości 5,1 km droga jest rozbierana i budowana od nowa. Kosz inwestycji to 98,9 mln zł.

Po pewnych opóźnieniach w realizacji kontraktu, jakie wystąpiły w kwietniu br., obecnie tempo prac jest bardzo dobre. Przebudowa obiektów mostowych jest realizowana nawet z wyprzedzeniem, a prace drogowe zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020