StartKultura Wiadomości Wiadomości dnia

Zobacz galerię prac w Wodzisławskim Centrum Kultury

Najmłodsi, bardziej doświadczeni, ale i rozpoczynający swą przygodę ze sztuką warsztatowicze swoje pomysły realizują pod okiem doświadczonej instruktorki Karoliny Gajewskiej.

Efekt finalny plastycznych zmagań już teraz podziwiać możemy w „Niebanalnej:. Aktualnie w galerii znajdującej się tuż obok pracowni plastycznej, znajdziemy monochromatyczne i barwne prace przedstawiające martwą naturę, pomysłowe portrety, czy przyciągające uwagę tetraptyki. Nie jest to ekspozycja stała, tematyka prezentowanych prac, będzie ulegała zmianom.

To nowe, artystyczne atrakcyjne miejsce w Wodzisławskim Centrum Kultury, gdzie prezentujemy prace wychowanków naszych zajęć. Jestem przekonany, że spotka się ono z zainteresowaniem i dobrym odbiorem– mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury. Warto zaznaczyć, że Koło Plastyczne działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od wielu lat.

Zajęcia plastyczne prowadzone przez artystkę,pedagog Karolinę Gajewską odbywają się w czterech grupach: dla
dzieci młodszych (od 5 lat), starszych (od 8 lat), młodzieży i dorosłych. W sumie na „plastyce” spotyka się blisko 80 osób.
Zajęcia odbywają się w wyremontowanej pracowni przeznaczonej na warsztaty plastyczne i ceramiczne, która została wyposażona w nowe meble, narzędzia do pracy, w której odnowione zostały ściany i podłogi.

Podczas zajęć zainteresowani mogą zapoznać się z przeróżnymi i technikami i sposobami artystycznego wyrazu. Uczestnicy posługują się niemal każdym narzędziem pracy plastyka od kredki, ołówka poprzez pastele, skończywszy na farbach. Na zajęciach zapoznają się z malarstwem sztalugowym, sposobami zdobienia szkła, wyrobu biżuterii, dotykają sztuki decoupage’u i wielu innych.

Zajęcia mają na celu rozwój wyobraźni artystycznej zarówno u dzieci jak i osób starszych. Dzięki nim uczestnicy dają upust swojej kreatywności, rozwijają talent manualny, wyrażają emocję, które za sprawą „Niebanalnej” podziwiać może każdy, kto zajrzy do Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zostaw komentarz