Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zobacz jak odkaża się teren przy szpitalu w Raciborzu [WIDEO]

Facebook Twitter

Specjalistyczny samochód z elektrostatyczną dyszą prowadzi oprysk terenu wokół szpitala, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. W taki sposób firma Eko-Tox z Nędzy dezynfekuje teren szpitala zakaźnego w Raciborzu. Byliśmy na miejscu, aby zobaczyć, jak taki zabieg wygląda w praktyce.

Przy okazji dezynfekcji terenu raciborskiego szpitala, pytaliśmy o skuteczność tych zabiegów Paulinę Skipirzepę- specjalistę ds. marketingu w firmie Eko-Tox z Nędzy, zajmującej się dezynfekcją od ponad 25 lat.

Radio 90: W czym pomaga dezynfekcja?

Paulina Skipirzepa: Dezynfekcja miejsc publicznych może pomóc w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Teorie przetrwania wirusa na powierzchniach są różne, niektóre źródła twierdzą, że na plastikowych i metalowych powierzchniach jest w stanie przetrwać nawet do 9 dni. Poprzez zabiegi dezynfekcji będzie można przygotować miejsca i obiekty publiczne (galerie, kina, teatry) do bezpiecznego otwarcia dla społeczeństwa.

Radio 90: Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy dezynfekcyjnej?

Paulina Skipirzepa: W ostatnim czasie na potrzeby sytuacji epidemiologicznej powstało wiele firm zajmujących się dezynfekcją, dużo firm postanowiło się przebranżowić, by przetrwać ciężka sytuacje na rynku pracy. Są to jednak firmy bez żadnego doświadczenia w wykonywaniu zabiegów. Mogą wpłynąć na rozprzestrzenianie się koronawirusa, jeśli przeprowadzą zabieg nieodpowiedzialnie.

Paulina Skipirzepa, specjalista ds. marketingu w firmie Eko-Tox

Mając świadomość, jak groźnym patogenem jest wirus SARS- CoV- 2, trzeba wybrać dobry sposób dezynfekcji, przeprowadzić ją odpowiedzialnie by nie spowodować wyjałowienia środowiska. Zarówno metody chemiczne w postaci oprysków, jak i zabiegi ozonowania czy gazowania wymagają wieloletniego doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu do wykonywania zabiegów.

Skuteczna dezynfekcja powinna obejmować nie tylko powierzchnie, ale również powietrze. Doświadczenie w dezynfekcji pomaga dobrać odpowiednią metodę oraz preparat do przeprowadzenia skutecznego zabiegu. Dobór preparatu zależy od powierzchni oraz pomieszczenia, w którym zabieg będzie wykonywany.Tylko dobrze dobrany preparat zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność wykonywanego zabiegu. Podsumowując, przy doborze firmy zwróćmy uwagę na doświadczenie firmy oraz certyfikaty jakości wykonywanych usług, by nie zaszkodzić sobie, oraz środowisku.

Więcej: www.eko-tox.pl

Zobacz, jak wygląda odkażanie terenu szpitala w Raciborzu:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021