Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zöllner-Solowska: Po wystąpieniu Ministerstwa Edukacji Narodowej nic nie wiemy

Facebook Twitter

Po wystąpieniu Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat zasad powrotu uczniów do szkół nic nie wiemy- mówi Radiu 90 Katarzyna Zöllner-Solowska naczelnik wydziału oświaty w wodzisławskim starostwie. Powiat znalazł się w czerwonej strefie, gdzie działa 12 szkół średnich, do których uczęszcza 5 tysięcy 600 uczniów, których kształci 560 nauczycieli.

Wydaje mi się, że mamy na ten moment wszystko niejasne, bo tak naprawdę nie wiemy niczego po wczorajszym wystąpieniu pana ministra. Nie wiemy, w jaki sposób przygotowywać się do rozpoczęcia roku szkolnego, nie wiemy, czy mamy myśleć o nauce zdalnej, czy mamy myśleć o nauczaniu hybrydowym. Na razie wszystko jest w powijakach, usłyszeliśmy tylko tyle, że dodatkowe informacje zostaną przekazane nam później, czyli tak naprawdę powinny powstać rozporządzenia, które dawałyby nam jakąś informację, jak postępować w strefach. Ja z przykrością muszę stwierdzić, że po wczorajszych informacjach nie jestem w stanie zarządzić niczego w naszych placówkach.

– mówi Katarzyna Zöllner-Solowska. Mimo tylu niejasności wodzisławski powiat przygotowuje się na otwarcie szkół 1 września. Urzędnicy myślą o tym, by część zajęć prowadzić zdalnie:

Ja nie będę ukrywała, że myślimy o tym, żeby nauczać hybrydowo i część zajęć dalej realizować zdalnie np. zajęcia ogólne, a zajęcia zawodowe, które wymagają kontaktu z pracownią, które wymagają narzędzi i urządzeń, realizować w sposób normalny, czyli w warunkach szkolnych. To są wszystko nasze pomysły, one nie mają na dzisiaj żadnego odzwierciedlenia w przepisach. Przepisy nie mówią nam, czy to jest dobry pomysł, czy to jest zły pomysł. Czy on pomoże, czy on zaszkodzi. Czy on przyniesie efekty po stronie ucznia, czy on przyniesie efekty w ochronie przed covid-19. Nie wiemy, po prostu sami tworzymy sobie jakąś alternatywę.

Z Katarzyną Zöllner-Solowska naczelnik wydziału oświaty w wodzisławskim powiecie rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj