Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żołnierze ŚBOT i rozwieźli 7 ton żywności dla potrzebujących

Facebook Twitter

W sumie „terytorialsi” przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej pomogli już ponad dwóm tysiącom mieszkańców województwa śląskiego. Każdego dnia pomagają kolejnym.

Pomoc realizowana jest w ramach akcji Wojsk Obrony Terytorialnej „Odporna Wiosna”. Jej celem jest wsparcie osób starszych, rodzin personelu medycznego, a także osób które są w kwarantannie.  Tylko w tym tygodniu dostarczą paczki z żywnością do ponad tysiąca domów

– podkreśla koordynator akcji „Odporna Wiosna” z ramienia 13 ŚBOT, Daria Czarnecka.

materiały pasowe

Biorąc pod uwagę liczbę wniosków ośrodków pomocy społecznej, które zwracają się o pomoc w dystrybucji żywności nasza praca jest realnym wkładem w zatrzymanie emisji wirusa Covid 19

– powiedziała Czarnecka.

materiały pasowe

 Zostawiamy w domu rodzinę, dzieci. Wiadomo, że myślimy o nich, martwimy się, ale to jest nasza służba, po to zostaliśmy terytorialsami bo jest w nas ta duża chęć pomagania innym.

– przyznaje szer. Iwona Miechowicz.

materiały pasowe

Przypominamy, że osoby potrzebujące wsparcia w czasie pandemii powinny zgłaszać się do MOPSu działającego na danym terenie. Żołnierze 13 ŚBOT wspierają także magazyny Agencji Rezerw Materiałowych pomagając między innymi w transporcie i załadunku środków ochrony osobistej. Od dwóch tygodni wspierają także policję podczas kontroli osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie a od ubiegłego tygodnia w związku z wprowadzeniem nowych ograniczeń, które mają wyhamować pandemię żołnierze WOT otrzymali kolejne zadania. Wraz z funkcjonariuszami policji patrolują miasta i pilnują czy przestrzegane jest wprowadzone Rozporządzenie. Chodzi przede wszystkim o zakaz zgromadzeń, nie wchodzenie na tereny parków, placów zabaw, bulwarów czy zakaz wychodzenia z domu osób niepełnoletnich bez towarzystwa osoby dorosłej.

Galeria zdjęć:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj