Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zombie zaatakują w Czyżowicach – odbędzie się tam LARP

Facebook Twitter

Jakim byłbyś zombie? Wzbudzałbyś strach, jak umarlaki z filmu George'a Romera, czy może bawiłbyś wszystkich, jak Czesio, jeden z bohaterów serialu "Włatcy móch"? Przekonaj się sam, jak wypadasz w roli zombie. A może wolałbyś raczej sprawdzić się w roli bohatera pokonującego apatycznych pożeraczy mózgów?

W ten weekend, w Czyżowicach, na fanów gier fabularnych czeka nie lada gratka. Odbędzie się tam Zombie LARP – impreza, która polega na odgrywaniu gry fabularnej w rzeczywistości. Przed rozpoczęciem rozgrywki każdy otrzymuje swoją kwestię i poznaje podstawowe zasady, jakimi powinien się kierować w zabawie.

LARP, czyli live action role-playing to nic innego, jak gra fabularna rozgrywana na żywo, często określana zwyczajnie mianem gry terenowej. Istnieje wiele jej odmian, przygotowywane są przeróżne scenariusze, uczestnicy takich imprez przebierają się w stroje wymagające często długich przygotowań, improwizują bitwy i potyczki, a przede wszystkim naprawdę świetnie się bawią! Zombie LARP jest jedną z rzadziej rozgrywanych wersji. Jak mówi Wojciech Banaś, jeden z organizatorów imprezy, która w ten weekend odbędzie się w Czyżowicach, to będzie pierwszy LARP w południowej Polsce, w którym pojawią się zombie.

Nie taki zombie straszny…?

Pojawiają się w teledyskach, serialach, kreskówkach, są bohaterami filmów i gier komputerowych. Ataki zombie to jeden z głównych motywów wykorzystywanych przez wielu twórców rozrywek w szeroko pojętej popkulturze. Zanim jednak umarlaki stały się jednymi z głównych bohaterów, wywołującymi strach i przerażenie w miłośnikach horrorów, znane były w wierzeniach mieszkańców Haiti i wśród ludów afrykańskich.

Sylwetka zombie, wywodząca się z kultu voodoo, uważana za zniewoloną lub nieświadomie wykonującą polecenia osoby kontrolującej ją, uległa przekształceniu pod koniec lat 60. XX wieku. Wtedy to sławę zyskał film George’a Romera „Noc żywych trupów”, w którym reżyser przedstawił zombie jako nieumarłych, prześladujących żywych, żywiących się ich mięsem, a przede wszystkim ludzkimi mózgami. Taki właśnie obraz zombie umocnił się w naszej kulturze…

Jak w filmie, w serialu, czy grze…

W ten weekend każdy będzie mógł sprawdzić się w roli zombie. Oczywiście, dla tych, którzy wolą raczej walczyć z umarlakami, niż wcielać się w ich „skórę”, przewidziano role amerykańskich marines, czy mieszkańców miasteczka westernowego:

Mówi organizator imprezy, Wojciech Banaś. Jednymi z ciekawszych scen w LARPach są momenty impowizowanych walk. Uczestnicy odgrywają swoje role z zaangażowaniem, a scenariusz w takich chwilach niejednokrotnie pisze się sam… Poza tym jednak imprezy tego typu są ściśle powiązane z tematyką, której dotyczą. Zombie LARP, który odbędzie się w Czyżowicach, powinien odbić się szerokim echem w środowisku graczy. Natomiast podczas gry będzie można wykorzystywać broń ASG, jednak nie będzie to typowa strzelanina z dostępem do nieograniczonej ilości amunicji:

Sobotnia impreza w Czyżowicach rozpocznie się już o godzinie 10.00. Uczestnicy będą przygotowywali teren, stroje, szczegóły zabawy. Jej właściwa część zaplanowana jest natomiast na godzinę 16.00. Wtedy to dojdzie do „krwawych” starć pomiędzy żywymi i umarlakami. Nie może Cię tam zabraknąć!

CZYTAJ WIĘCEJ O WEEKENDOWEJ IMPREZIE LARP W CZYŻOWICACH

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj