Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żonkile w miejscu, gdzie ma powstać hospicjum w Rybniku

Facebook Twitter

Po raz pierwszy w miejscu, gdzie powstanie Hospicjum Stacjonarne w Rybniku posadzone zostaną żonkile. Na "Polu Nadziei" spotkają się jutro (9.10.) wolontariusze i przyjaciele Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie, która zabiega od lat o tę inwestycję.

Na działce przy ulicy Barbórki w Niedobczycach żonkile posadzi też Radio 90, członkowie fundacji i prezydent miasta, Piotr Kuczera. W sumie przygotowanych zostanie sto sadzonek. Wydarzenie zaplanowano w przededniu Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej. „Pole Nadziei” zakwitnie wiosną.

O budowie hospicjum w Rybniku mówi się od lat. W listopadzie 2019 roku zaprezentowano koncepcję architektoniczno-urbanistyczną przyszłej placówki.

W końcu widzimy jak będzie wyglądał budynek

– mówiła wówczas Radiu 90 Sylwia Figura- Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med w Rybniku:

To już będzie trzeci rok, jak mówimy o hospicjum stacjonarnym. Było to wirtualnie, działy się prace wewnętrznie. To nie jest tak, że myśmy nic nie robili. Bo te prace się działy, były konsultacje, rozmowy, był przygotowany proces do konkursu, który trwał prawie rok. Tego nie widać na zewnątrz, ale my cały czas działamy. Biuro, które wygrało ten projekt, ma wspaniałą pracę w Szwajcarii, którą wygrało. To powód do dumy, że będziemy tak wspaniałych architektów, którzy będą czuwać nad tym hospicjum i pracą.

Urząd Miasta w Rybniku zapowiadał rok temu, że w 2020 roku na bazie koncepcji ma powstać projekt hospicjum, a w 2021 roku ma rozpocząć się jego budowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 marca 2021