Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zoofil z Czerwionki Leszczyn wkrótce stanie przed sądem. Rybnicka prokuratura zakończyła śledztwo

Facebook Twitter

Rybnicka prokuratura zakończyła śledztwo i skierowała do Sądu Rejonowego w Rybniku akt oskarżenia. O tej bulwersującej sprawie głośno było kilka miesięcy temu, gdy okazało się że 38-latek wykorzystywał seksualnie psa, a jeden z mężczyzn któremu wynajął czworonoga zmarł po wykonaniu innej czynności seksualnej.

Mężczyźnie postawiliśmy dwa zarzuty

– mówi zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku:

Malwina Pawela-Szendzielorz: O dopuszczenie się czynności o charakterze seksualnym z psem w zeszłym roku. Do tych czynności dochodziło trzykrotnie. Następnie drugi czyn, o który jest oskarżony mieszkaniec powiatu rybnickiego, to pomocnictwo innej osobie do wykonania czynności seksualnej z udziałem psa. Do tego zdarzenia doszło 21 stycznia tego roku. W tym dniu ten mężczyzna, który przyjechał do mieszkania oskarżonego, po tej czynności z udziałem psa, zmarł.

Mężczyzna przyznał się do winy

– dodaje zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku:

Malwina Pawela-Szendzielorz: Jeśli chodzi o te czynności seksualne ze swoim psem, to on sam o tym wyjaśnił. Przyznał, że do takich zdarzeń dochodziło w zeszłym roku, trzykrotnie. Natomiast tego dopuszczał się, gdy był pod wpływem alkoholu. Jeśli chodzi o to zdarzenie ze stycznia, to on już wcześniej wystawiał ogłoszenia w internecie, gdzie proponował, że udostępni swojego psa do takich czynności.

Pies trafił do fundacji zajmującej się skrzywdzonymi zwierzętami. Jego właściciel odpowiada z wolnej stopy, zastosowano wobec niego dozór policyjny. Jak ustalono, był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Grożą mu 3 lata więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj