Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żorska biblioteka w starym młynie! To jest weekend otwarcia

Facebook Twitter

Niebanalne meble, strefa młodych, zupełnie nowe wnętrza. Remont w nowej siedzibie żorskiej biblioteki dobiegł już końca. W ten weekend po raz pierwszy czyrelnicy będą mogli wejść do środka, przy okazji przygotowano mnóstwo atrakcji. To między innymi spotkania z wybitnymi pisarzami!

fot. facebook.com/mbpzory

Kolejne przedmioty wypełniają wnętrze biblioteki. Książki stoją już na półkach, montowana jest nowa wystawa i oświetlenie. Tak, aby można było placówkę oficjalnie otworzyć właśnie 12 września.

– informowała biblioteka już w sierpniu.

Teraz nadszedł weekend pełen spotkań, dyskusji, różnorodnych zajęć i niespodzianek. To jest wielkie otwarcie!

Żorską bibliotekę w nowej siedzibie odwiedzą pisarze m.in. Sylwia Chutnik, Katarzyna Kubisiowska, Szczepan Twardoch, Mikołaj Łoziński czy Andrzej Franaszek. Będzie można posłuchać dyskusji m.in. „trzech tenorów literaturoznawstwa”, profesorów Czaplińskiego, Koziołka i Sławka. Młodsi czytelnicy zaś będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania z autorami takich książek jak „Mania Skłodowska” (Jakub Skwosz), „Proszę mnie przytulić” (Przemysław Wechterowicz) czy „Tiramisu z truskawkami” (Joanna Jagiełło). Otwarcie biblioteki zakończy w niedzielę (13.09.) wyjątkowy koncert pt. „Z nadzieją przez życie” w wykonaniu Alony Szostak, utalentowanej i nagradzanej aktorki Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Teatru Polskiego w Poznaniu.

www.facebook.com/mbpzory

Zobacz plan weekendowych wydarzeń:
Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj