Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żorski Amok Bluesowy. Będzie bicie rekordu w graniu na gitarze, warto już ćwiczyć

Facebook Twitter

Wspólne bicie gitarowego rekordu rozpocznie Żorski a-MOK Bluesowy. Festiwal po pandemii wraca w najbliższą sobotę (02.10.). To nie tylko koncerty znakomitych muzyków, ale też wiele wydarzeń wokół, które powinny przyciągnąć miłośników dobrych dźwięków.

Bogdan Rumiak: Pobijemy rekord Żor w wykonaniu wspólnym jakiegoś utworu. Do tej pory przez kilka lat graliśmy utwory : Jimiego Hendrixa, a w tym roku gramy utwór Jana ”KYKSA” Skrzeka. Wygląda to w ten sposób, że maksymalna możliwa liczba chętnych, którzy chcą z nami zagrać, wszelkich instrumentalistów poczynając od gitarzystów, instrumentów dętych, klawiszowców, harmomijkarzy, oprócz tego część publiczności udaje się na śpiewanie, robimy przeszkadzajki, dzieci grają. Jest to próba integracji środowiska, namawiamy szkoły muzyczne i muzyków grających w Żorach i okolicy żeby przyjechali z nami zagrać. To jest fajny punkt, bo jest to spora grupa ludzi którzy wspólnie wykonują jeden utwór

-zapowiada organizator festiwalu. W tym roku wspólnie grany będzie utwór pod tytułem „Modlitwa bluesmena w pociągu”. Bicie rekordu o 17.00 w żorskim domu kultury, warto już ćwiczyć gitarowe chwyty. Ale na Żorskim a-MOKu Bluesowym także giełda płyt CD i płyt winylowych:

Bogdan Rumiak: Ona się odbywa w tym samym pomieszczeniu w którym jest festiwal, mamy tam trochę ciasno ale tworzy to fajny klimat. Można w trakcie koncertu podejść sobie i pooglądać płyty, mamy tam zaprzyjaźnionych wystawców, którzy mają bogatą ofertę. Oczywiście każdy też może przyjść ze swoimi i powymieniać czy sprzedać.

fot.pixabay.com

Koncerty rozpoczną się zaraz po biciu rekordu, czyli o 17.30:

Bogdan Rumiak: Usłyszymy grupy Torillę z Torunia, to przykład bluesowego, klasycznego grania. Potem będzie lokalna grupa Br Band, to jest grupa która gra nowoczesnego bluesa mieszanego z funky, rock’n’rollem. Na koniec gwiazdą wieczoru będzie chłopak który ,można powiedzieć, przez przypadek został gwiazdą, Jack Moore, czyli syn legendarnego Garego Moore’a, który w tej chwili koncertuje w naszym kraju z programem Tribute to Gary Moore, czyli z polskimi muzykami wykonują największe przeboje…

Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj