Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Żorski bieg uliczny, jeszcze trwają zapisy

Facebook Twitter

Są jeszcze miejsca na liście startowej Żorskiego Biegu Ulicznego. Impreza planowana jest na 13 października. Uczestnicy pokonują dwa dystanse: w biegu głównym rywalizują na 10 kilometrów, w biegu po zdrowie na 2,5 kilometra.

Mówi Arkadiusz Stanula, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach:

Zapisy wciąż jeszcze są otwarte, jeżeli ktoś jeszcze chciałby wystartować w biegu na 10 km, to ma taką możliwość do 6 października się zapisać. Jeżeli ktoś chciałby wystartować w biegi na 2,5 km, to taka możliwość jest do 9 października. Wszystkie zapisy dokonywane są poprzez portal internetowy albo poprzez stronę MOSiR-u w Żorach, albo poprzez specjalnie przygotowaną dla biegu stronę: TUTAJ. Bieg cieszy się dużą popularnością, tak z historii można powiedzieć, że rozpoczynając w 2008 roku, na starcie udało nam się zgromadzić 385 osób. Po 5 latach, czyli w 2013 roku przekroczyliśmy 1000 osób, natomiast rekord został pobity w 2017 roku, kiedy to na starcie stanęło 1808 osób.     

Do udziału w Żorskim Biegu Ulicznym nierzadko przekonuje osoba gościa specjalnego. Co roku organizatorzy zapraszają kogoś ze świata sportu:

W tym roku jest to niespodzianka, oczywiście odkryjemy karty w odpowiednim czasie. Myślę, że na tydzień przed biegiem taką osobę odkryjemy. Na pewno będzie to osoba znana ze wspaniałych sukcesów sportowych, medialna, z telewizji. Mamy szczęście do takich osób, bo rzeczywiście sportowcy, których zaprosiliśmy do biegu, jak np. w zeszłym roku pani Justyna Święty-Ersetic. Dwa lata temu pan Szymon Ziółkowski, był u nas Adam Kszczot, no rewelacyjni sportowcy, ale też wspaniali ludzie, którzy przyjaźni są podczas tego biegu, każdy może z nimi porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie. Mieliśmy szczęście do wspaniałych osób i gościć ich na swoim biegu.  

Przypominamy, link do zapisów: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj