Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Żorski Bieg Uliczny już po raz jedenasty! Jeszcze jest czas, aby się zapisać

Facebook Twitter

Przed nami wielkie biegowe święto! Setki zawodników ponownie wybiegną na ulice miasta, by wziąć udział w jedenastej edycji Żorskiego Biegu Ulicznego na dystansie 10 kilometrów oraz w „Biegu po zdrowie". Podczas imprezy będzie można spotkać się z Justyną Święty-Ersetic. Zapisy do biegu głównego wciąż trwają!

Już 700 osób jest na liście startowej, limit w tym roku zwiększono do 990. Jest jeszcze czas, by zgłosić się do Żorskiego Biegu Ulicznego. Pierwszy termin mija jutro (30.09.), ostatecznie zapisy kończą się 7 października. Zapowiada Arkadiusz Stanula, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach:

Warto jednak zapisać się już teraz, bo nam organizatorom bardzo to ułatwi możliwości planowania zakupu koszulek, medali itd. Serwery są otwarte, trzeba się tylko zapisywać! Bieg cieszy się ogromną popularnością, pomimo, że ciężko się wstrzelić w kalendarz. Ten nasz bieg ma jakąś tam renomę, w końcu jest po raz jedenasty organizowany. Rok za rokiem udaje nam się ten limit w pełni wykorzystać. Udało nam się zaprosić Panią Justynę Święty-Ersetic. Będzie ona gościem specjalnym, mam nadzieję, że podobnie jak w roku poprzednim i innych latach będzie można uzyskać autograf. (…)

W tym roku będzie też trochę nowości:

Po raz pierwszy wprowadzamy osoby, które będą dyktować tempo. Ktoś, kto będzie chciał próbować zrobić czas 40 minut w tym biegu, taka osoba będzie prowadziła tą grupę, będzie kilka tych osób – na 40, 45, 50 minut i godzinę. To będą osoby z balonikami w górze, będą liderowały grupy, które będą walczyć z czasem. Otwieramy też nowe kategorie, były sugestie, żeby otworzyć grupę dla osób starszych, skłaniamy się ku temu.

Zapisy do „Biegu po zdrowie” na dystansie 2,5 km będą przyjmowane w dniu imprezy, czyli 14 października, start o godz. 11.00.

Bieg główny wystartuje punktualnie o godz. 12:00 i będzie rozgrywany na identycznej jak w minionym roku, atestowanej trasie o długości 10 km.

Justyna Święty-Ersetic to dwukrotna złota medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce z Berlina w biegu na 400 m oraz w sztafecie 4×100 m oraz brązowa medalistka Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 m z 2017 roku będzie rozdawała autografy, pozowała do zdjęć oraz rozmawiała z biegaczami i kibicami.

Na każdego uczestnika biegu czeka pamiątkowa koszulka, a wszyscy którzy przekroczą linię mety zostaną uhonorowani wyjątkowym medalem.

UWAGA! Przypominamy wszystkim mieszańcom o utrudnieniach w ruchu drogowym w związku z organizacją biegu. W godzinach od 10:45 – 14:00 wyłączona z ruchu zostanie cała trasa biegu, z którą można zapoznać się TUTAJ. Od godz. 10:00 utrudniony będzie dojazd do ulicy Folwareckiej, gdzie usytuowany jest start i meta zawodów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj