Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żorski Dzień Rodziny po raz 6.

Facebook Twitter

To było sportowe pożegnanie wakacji w Żorach. W Parku Cegielnia zorganizowano już po raz 6. Żorski Dzień Rodziny. Akcja była podsumowaniem wakacyjnych wydarzeń dla mieszkańców organizowanych przez tamtejszy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Każdy chętny mógł sprawdzić się w kilku wybranych dyscyplinach. Były także pokazy zaproszonych gości. Mówi zastępca dyrektora MOSiR-u w Żorach, Marek Utrata:

Co roku coś innego. W zeszłym roku byli strongmani na Żorskich Dniach Rodziny. W tym roku razem z Decathlonem świętujemy 10-lecie, 10 sportów Decathlonu plus imprezy, które myśmy jako MOSiR przygotowali plus extracity, czyli zawody rolkowe, które trwają już kilka godzin i masę zawodników skupiają wokół siebie. Faktycznie setki ludzi i każdy coś dal siebie znajdzie.

Rolki i hulajnogi królowały w skateparku. Przygotowano tam zawody podsumowujące wakacyjny cykl szkoleń „Extreme City”. Mówi Piotr „Wiśnia” Wiśniewski z Polskiego Związku Wrotkarskiego:

Extreme City Challenge, czyli zawody dla wszystkich, którzy przez całe wakacje brali udział w szkoleniach Extreme City. W każdy piątek od godz. 16:00 do 19:00 robiliśmy w Żorach szkolenia z trzech dyscyplin: hulajnoga, deskorolka, rolki […]  

Jednym z gości specjalnych był były Mistrz Polski we freestyle footbal, Dawid Krzyżowski:

Najmłodszych akrobatyki uczył także po swoich pokazach inny gość specjalny, „człowiek flaga” czyli Łukasz Świrk:

Żorski Dzień Rodziny za nami, MOSiR zaprasza na dwie kolejne imprezy organizowane w najbliższym czasie. 15 września po raz pierwszy odbędą się zawody triathlonowe w Żorach, a w październiku 12. już edycja Zorskiego Biegu Ulicznego.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022