Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żorski przedsiębiorca ofiarą hakerów

Facebook Twitter

Żorski przedsiębiorca ofiarą hakerów. 72-latek, był zainteresowany zakupem przyczepy. Kiedy znalazł odpowiednią, umówił się na jej kupno i zobowiązał do wpłaty zaliczki.

Fakturę pro forma miał otrzymać na skrzynkę e-mail, a kiedy korespondencja nadeszła, mężczyzna wykonał przelew na kwotę 1200 złotych, podając nazwę i numer konta z otrzymanego załącznika. Jak się później okazało, numer rachunku bankowego nie był zgodny z tym, który należał do sprzedawcy, a sprawa wyszła na jaw, gdy po kilku dniach okazało się, że pieniądze nie wpłynęły na konto. Po sprawdzeniu danych na fakturze i zweryfikowaniu ich ze sprzedającym 72-latek zorientował się, że zaliczkę przelał na zupełnie inny rachunek.

Policjanci nie mają wątpliwości, że w tym przypadku doszło do przechwycenia wiadomości e-mail i zmiany numeru konta na fakturze pro forma przez hakerów czyhających w sieci. To niestety niejedyny przypadek w ostatnim czasie i niejedyny pokrzywdzony. Dlatego też apelują o to, aby nie dokonywać przelewów, zanim nie sprawdzimy, czy dane odbiorcy i podany przez niego numer konta są prawidłowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024