Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Żorski szpital dostał 6 mln złotych na leczenie pacjentów z Covid- 19

Facebook Twitter

Dla mieszkańców w dobie pandemii. Żorski szpital dostał 6 mln złotych dofinansowania na zakup sprzętu, pomagającego w leczeniu chorych na Covid-19. Dzięki tym pieniądzom lecznica zostanie dostosowana do aktualnych zagrożeń i potrzeb epidemiologicznych.

Zmodernizowana zostanie infrastruktura, kupiony sprzęt medyczny i diagnostyczny oraz urządzenia i środki do dezynfekcji. Na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii zostanie wydzielona izolatka oraz powstanie 5 dodatkowych czasowych stanowisk, zaś docelowo – po ustaniu pandemii – pozostaną 3 dodatkowe stanowiska.

Oznacza to, że odział anestezjologii i intensywnej terapii zwiększy na stałe liczbę miejsc z 5 do 8 łóżek. W ramach realizacji projektu zmodernizowane i doposażone zostanie również Medyczne Laboratorium Diagnostyczne.

Złożony przez Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o. wniosek pt. „Zakup sprzętu medycznego oraz dostosowanie infrastruktury Szpitala Miejskiego w Żorach do aktualnych zagrożeń i potrzeb epidemiologicznych. Bezpieczny szpital – zakup urządzeń i środków dezynfekcyjnych” otrzymał 5 505 280,00 zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 651 834,12 zł z budżetu państwa. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniesie zaś 6 622 748,50 zł.

Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020