Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żorski Zakład Aktywności Zawodowej nagrodzony w konkursie Lodołamacze

Facebook Twitter

 Od 15 lat przyznawane są prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. W tym roku III nagrodę w kategorii Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja” w Żorach.

fot.http://wspolnapasja.org/

ZAZ rozpoczął działalność 15 września 2009 roku, a obecnie pracuje w nim kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych z Żor i okolic. Głównym celem działalności jest zatrudnianie oraz kompleksowa rehabilitacja zawodowa, społeczna i lecznicza osób niepełnosprawnych, a także przygotowanie do życia w otwartym środowisku oraz pomoc w realizacji pełnego, niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w miarę indywidualnych możliwości.

Konkurs Lodołamacze, dzięki szczegółowym kategoriom, pokazuje jak szeroki zakres może mieć społeczna odpowiedzialność oraz jak wiele instytucji jest otwartych na zrozumienie niepełnosprawności. Laureaci reprezentują najwyższe standardy w obszarze wrażliwości na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

Warto przypomnieć, że Zakład Aktywności Zawodowej ZPU „Wspólna Pasja” został laureatem regionalnego etapu konkursu „Lodołamacze 2016”. Statuetka przyznana została w kategorii zatrudnienie chronione.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj